Trwa ładowanie...
d2z85ir
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zakaz stadionowy, grzywna i dozór policji dla "Starucha"

Krakowski sąd ukarał Piotra C., ps. Staruch, nieformalnego przywódcę pseudokibiców Legii Warszawa, 4-letnim zakazem stadionowym. Według wyroku, przez cztery lata nie będzie on mógł uczestniczyć w żadnym meczu piłki nożnej rozgrywek Ekstraklasy z udziałem drużyny Legii Warszawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz stadionowy, grzywna i dozór policji dla "Starucha"
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d2z85ir

- Dodatkowo przez dwa lata w czasie trwania tych meczów Piotr C. będzie musiał stawiać się na komendzie; ponadto musi zapłacić 3 tys. zł grzywny - poinformowała Grażyna Rokita z biura prasowego krakowskiego Sądu Okręgowego. Wyrok jest nieprawomocny.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka, sprawa dotyczy meczu Legii Warszawa z Wisłą Kraków wiosną 2013 roku w Krakowie, podczas którego "Staruch" wyskoczył na ogrodzenie stadionu i mimo ostrzeżeń ze strony ochrony i policji nie chciał z niego zejść.

Jego zachowanie potwierdziły kamery monitoringu, jednak zdaniem policji, Piotr C. próbował przedłużyć postępowania, składając m.in. wnioski o opinię antropologa i przesłuchania świadków. Ma wniosek policji, która była oskarżycielem w tej sprawie, sąd odrzucił te wnioski.

d2z85ir

We wrześniu ub.r. przed warszawskim sądem okręgowym uprawomocnił się wyrok sześciu miesięcy ograniczenia wolności - poprzez obowiązek przepracowania 30 godzin prac społecznych w miesiącu - dla Piotra C. za uderzenie w twarz piłkarza klubu Jakuba Rzeźniczaka w 2011 r. Do zdarzenia doszło po porażce Legii z Ruchem Chorzów, gdy niektórzy kibice zwymyślali i opluli piłkarzy Legii. Rzeźniczak ostro im odpowiedział. Kiedy potem piłkarze wyszli na pomeczowy trening, C. miał wdać się w sprzeczkę i uderzyć piłkarza.

W 2011 r. "Staruch" poddał się karze dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat za rozbój, a także za udział w bójce i pobiciu. Sąd uznał go za winnego pobicia sympatyka klubu Polonia Warszawa i zabrania mu torby z odzieżą wartą 500 zł.

Przed warszawskim sądem trwa proces C. oskarżonego o handel amfetaminą. Nie przyznaje się on do zarzutów (za które grozi do 10 lat więzienia), opartych głównie na zeznaniach świadka koronnego. Obrona podkreśla, że zeznań świadka koronnego nikt nie potwierdza. C. przebywał w areszcie od maja 2012 r. W styczniu 2013 r., gdy wpłynął akt oskarżenia, warszawski sąd uchylił areszt za 80 tys. zł kaucji. Sąd zakazał mu zarazem opuszczania kraju.

d2z85ir

Podziel się opinią

Share

d2z85ir

d2z85ir
Więcej tematów