Trwa ładowanie...

Zakaz spożywania alkoholu zdenerwował mieszkańców. Aby go ominąć wybudowali własną wyspę

Na nowozelandzkim półwyspie Coromandel wprowadzono w okresie noworocznym prohibicję. Przepis oburzył lokalnych imprezowiczów, którzy za wszelką cenę chcieli zorganizować sobie zakrapianego sylwestra pod gołym niebem.
Share
Mieszkańcy usypali kopiec, aby ominąć przepisy
Mieszkańcy usypali kopiec, aby ominąć przepisyŹródło: Facebook.com, Fot: USA Breaking News
d471iny

Powodem wprowadzenia zakazu był to, że w poprzednich latach policja zatrzymywała wielu pijanych nastolatków, dlatego tuż przed ostatnim sylwestrem władze postanowiły wprowadzić zakaz i tym samym zapewnić mieszkańcom większe bezpieczeństwo.

Jednak nie wszyscy zaakceptowali nowe przepisy. Grupka kreatywnych osób wpadła na nietypowy pomysł. W czasie odpływu zbudowali kopiec, na który przynieśli ławki, stół i przenośną lodówkę. W rozmowie z lokalnymi mediami żartowali, że wypłynęli na wody międzynarodowe, aby ominąć ograniczenia wprowadzone przez władze i tym samym uniknąć płacenia grzywny (około 600 złotych).

Policja przyznała, że pomysł był kreatywny: "Gdybym wiedział wcześniej, pewnie bym się do nich przyłączył" - zażartował John Kelly, dowódca lokalnej policji. Incydent został potraktowany z przymrużeniem oka, ale jednocześnie funkcjonariusze ogłosili, że przed kolejny Sylwestrem dopracują przepisy.

d471iny

Podziel się opinią

Share
d471iny
d471iny
Więcej tematów