Trwa ładowanie...

Zajął 11-latce rentę po ojcu. Sebastian Kaleta: "Komornik zawieszony"

Komornik, który zajął rentę 11-letniej Zuzi, został zawieszony w pełnieniu czynności. Poinformował o tym Sebastian Kaleta w mediach społecznościowych.

Share
Zajął 11-latce rentę po ojcu. Sebastian Kaleta: "Komornik zawieszony"Źródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d2gtlxc

11-letnia Zuzia otrzymywała rentę po zmarłym przed dziewięcioma laty ojcu. Jak się okazało, ten zostawił jej w spadku także dług o wartości miliona złotych. Dług związany był z niespłaconym przez ojca dziewczynki kredytem.

11-latka z długiem. Sebastian Kaleta: "Komornik zawieszony"

Po tym, jak sprawa nabrała rozgłosu, przyjrzało jej się Ministerstwo Sprawiedliwości. - Komornik został zawieszony w czynnościach, uruchomiono postępowanie dyscyplinarne - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Jak dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości, złożył on także zawiadomienie do prokuratury. Na początku lutego Ministerstwo Sprawiedliwości informowało o tym, że do zajęcia renty 11-latki nigdy nie powinno dojść. Resort podkreślał także, że dziewczynce zwrócono zabrane pieniądze.

d2gtlxc

Premier lata po Europie. Szef KPRM: Na pokładzie samolotu nie ma lekarza

11-latka z długiem. Wszystko przez kredyt na firmę

Pierwszy o sprawie 11-letniej Zuzi poinformował "Wprost". Rodzina dziewczynki mieszka w Libiążu. Jej ojciec był jedynym żywicielem rodziny. Był właścicielem hurtowni materiałów budowlanych. To na jej rozwój zaciągnął kredyt.

Mężczyzna nie spłacał pożyczki. W 2004 roku wszczęto postępowanie windykacyjne. Tymczasem w 2011 roku ojciec Zuzi dostał wylewu i zmarł. Rodzina nie wiedziała o kredycie, a komornik naliczał odsetki aż do 2015 roku, kiedy Bank Millenium sprzedał wierzytelność firmie Ultimo. Ta próbowała ściągnąć dług od ojca Zuzi, gdy jednak dowiedziała się, że ten nie żyje, zwróciła się do 11-latki.

d2gtlxc

Przez lata niespłacania kredytu dług sięgnął kwoty blisko miliona złotych, z czego odsetki stanowiły ponad 600 tysięcy złotych. Mimo złej sytuacji dziewczynki (otrzymuje 600 złotych renty i 500+), komornik zdecydował się na zajęcie przysługującej jej renty. Co miesiąc z 600 złotych ściągał kwotę 180 złotych.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2gtlxc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gtlxc
Więcej tematów