PolskaZainaugurowano salon edukacyjny "Perspektywy"

Zainaugurowano salon edukacyjny "Perspektywy"

400 wystawców, w tym 90 z zagranicy, bierze udział w trzydniowym V Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym "Perspektywy" 2006, który zainaugurowano w Warszawie.

Zainaugurowano salon edukacyjny "Perspektywy"
Źródło zdjęć: © PAP

02.03.2006 | aktual.: 02.03.2006 14:31

Gośćmi honorowymi imprezy, w związku z trwającym Rokiem Polsko- Niemieckim, są szkoły i uczelnie z Niemiec. Jak podkreślają organizatorzy, miesięcznik edukacyjny "Perspektywy", goście tegorocznych targów będą mieli okazję zapoznać się z ofertą studiów i nauki w Niemczech a także porozmawiać z przedstawicielami szkół i wyższych uczelni z tego kraju.

Międzynarodowy Salon Edukacyjny "Perspektywy" to największa tego typu impreza w Polsce. Salon jest świętem wszystkich osób, które codziennie starają się polepszyć stan polskiej edukacji. Na targach prezentują się wszystkie najlepsze uczelnie z Polski, wszystkie najlepsze licea i technika z Warszawy. Każdy zainteresowany wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej znajdzie tu ofertę dla siebie - powiedziała redaktor naczelna miesięcznika "Perspektywy" Wiesława Siwińska.

Aż 2,6 mln uczniów w Polsce uczy się języka niemieckiego. To nas bardzo cieszy. W Niemczech, na trzecim miejscu po studentach z Chin i z Bułgarii, najliczniej studiują Polacy. Wskazuje to jak bliskie są stosunki między naszymi krajami - dodał ambasador Niemiec w Polsce dr Reinhard Schweppe.

Oprócz oferty studiów w Niemczech uczniowie odwiedzający targi mogą znaleźć propozycje z innych krajów europejskich, a także np. z Australii.

W czwartek zainaugurowano na targach warszawski pilotażowy program edukacji filozoficznej "Lego-Logos". W jego ramach od początku kwietnia w szkołach głównie w Wilanowie i w Śródmieściu uczniowie będą uczestniczyli w lekcjach historii filozofii z użyciem klocków lego.

Ten pilotaż skończy się z końcem roku szkolnego. Wtedy ustalimy jak to zorganizujemy w przyszłym roku, kiedy program wystartuje pełną parą. Do tego czasu planujemy uzyskać również akceptację kuratora oświaty - powiedział pomysłowawca metody nauczania filozofii przy użyciu klocków lego, Jarosław Marek Spychała.

Nauczyciele, którzy będą prowadzili zajęcia to przede wszystkim członkowie Stowarzyszenia Edukacji Filozoficznej "Phronesis", organizatora programu "Lego-Logos".

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)