Trwa ładowanie...
d27p64r

Zagraniczni odbiorcy zaniepokojeni reportażem o polskiej wołowinie

Jak ujawniono, w polskich ubojniach zabijano i przerabiano na mięso chore lub wręcz padłe krowy. O sprawie informują media w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Finlandii. Odbiorcy mięsa z Polski zadają teraz wiele pytań, a niektórzy wstrzymują podpisanie kontraktów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W polskich ubojniach trwają śledztwa i kontrole
W polskich ubojniach trwają śledztwa i kontrole (Domena publiczna)
d27p64r

O procederze, do którego dochodzi w polskich ubojniach poinformowali dziennikarze Superwizjera TVN. We wstrząsającym materiale pokazano, jak chore, często konające już zwierzęta są przy pomocy lin wyciągane z aut i zabijane. Nie ma przy tym lekarza weterynarii. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

- To jest wszystko barbarzyństwo i nie powinno mieć miejsca - komentuje w rozmowie z TVN Grzegorz Kawiecki, zastępca małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.

- Ten proceder to jest... to jest kryminał - ocenia z kolei Piotr Zdralewicz z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku

d27p64r

Miliardowe zyski zagrożone

Przypomnijmy, że Polacy jedzą znaczniej mniej wołowiny, niż produkuje nasz rynek. 80 procent tego mięsa trafia więc za granicę. Teraz ten biznes jest poważnie zagrożony, bo o polskiej aferze piszą m.in. media w Niemczech i Wielkiej Brytanii (największych rynkach zbytu polskiej wołowiny).

- Służby weterynaryjne Finlandii podjęły już takie zapytania, które mogą się dla nas źle skończyć - mówi Jerzy Rey, przewodniczący rady Związku Polskie Mięso.

d27p64r

Fińscy urzędnicy pytają, czy trafiła do nich podejrzana wołowina. Bo Polska jest drugim największym dostawcą mięsa na rynek fiński.

Rey dodaje, że niektórzy inwestorzy wstrzymują się z podpisaniem kontraktów. Taki przypadek miał miejsce m.in. w Wielkiej Brytanii. A to dla Polski bardzo trudna sytuacja.

- Tylko wołowina, i tylko do Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku przyniosła polskim producentom ponad miliard złotych zysku - podkreśla ekspert.

Źródło: TVN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27p64r

Podziel się opinią

Share

d27p64r

d27p64r
Więcej tematów