Trwa ładowanie...
d46f4cw
wypadek

Zachodniopomorskie. Autobus wjechał w pieszych. Są ranni

Autobus wjechał w grupę pieszych. Do zdarzenia doszło w niedzielę koło godz. 17:00 w Osinie Dolnym w województwie zachodniopomorskim w gminie Cedynia. Są ranni, jednak piesi odmówili przewiezienia do szpitala. Nikomu nic poważniejszego się nie stało.
Share
Policja
PolicjaŹródło: WP.PL
d46f4cw

Autobus wjechał w pieszych na placu parkingowym targowiska w Osinie. Policja podaje, że powodem całego zdarzenia mógł być brak doświadczenia u kierowcy. Sprawca kolizji posiadał wszystkie niezbędne dokumenty uprawniające go do prowadzenia autobusu, a w jego krwi nie wykryto alkoholu.

Większość z poszkodowanych to Niemcy, którzy przyjeżdżają na targ na zakupy. Miejscowość położona jest prawie przy samej granicy. Do Polski obcokrajowcy dojeżdżają liniowymi busami obsługiwanymi przez prywatnych przewoźników. To właśnie kierowca jednego z tych autobusów spowodował kolizję. Jak poformował GW rzecznik prasowy policji w Gryfinie Grzegorz Klimek - "na placu stała spora grupa Niemców. Część z nich wsiadła do podjeżdżającego busa. Pozostali zostali. Autobus gwałtownie skręcił w lewo. Zarzuciło tyłem i tył pojazdu zahaczył o grupę ludzi".

d46f4cw

Niebezpiecznie wyglądająca sytuacja, na szczęście nie zakończyła się tragicznie. Rannych jest 7 osób, w tym jedno dziecko, jednak ratownicy medyczni nie stwierdzili u nikogo złamań. Piesi zostali na miejscu opatrzeni przez medyków z karetki pogotowia, która szybko dojechała na teren zdarzenia. Nikomu nic poważniejszego się nie stało, dlatego nie było konieczności przetransportowania pieszych do szpitala.

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin

Zobacz także: Beata Kempa: "Nie przeszkadzają mi hinduscy dostawcy jedzenia, ani ukraińscy budowlańcy"

d46f4cw

Podziel się opinią

Share
d46f4cw
d46f4cw
Więcej tematów