Trwa ładowanie...
d2o6kh3

Zachodniopomorska Kasa Chorych oskarża szpitale

Zachodniopomorska Kasa Chorych skierowała w piątek do prokuratur w Wałczu i Szczecinku zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Szpital Powiatowy w Wałczu oraz Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczecinku.

d2o6kh3
d2o6kh3

Zdaniem Kasy, placówki te wyłudziły od niej znaczne kwoty zawyżając rachunki wystawione Kasie - poinformowała Małgorzata Pieleszek, rzeczniczka ZRKCh.

Po przeprowadzonej kontroli w zakresie realizacji procedur kardiologicznych i neurologicznych w IV kwartale 2001 r. stwierdzono, że w tych szpitalach nie przestrzegano określonych dla danych jednostek chorobowych procedur postępowania w zakresie diagnozowania i leczenia - powiedziała Pieleszek.

Nieprzestrzeganie procedury polegało m.in. na niepodaniu określonych leków, niewykonaniu konkretnych badań, nieprzestrzeganiu czasu hospitalizacji.

Kasa zakwestionowała ok. 1,5 mln zł wydanych przez 12 skontrolowanych szpitali regionu. Według zarządu Kasy, placówki wyłudziły od niej pieniądze na niezrealizowane według standardów procedury leczenia chorób kardiologicznych i neurologicznych.

W sprawie tych dwóch placówek Kasa zdecydowała się wystąpić z zawiadomieniem do prokuratury. (miz)

d2o6kh3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o6kh3
Więcej tematów