Zabił siekierą żonę i jej kochanka. Jest wyrok
Na karę dożywocia Sąd Okręgowy w Opolu skazał 79-letniego Krzysztofa S., który w Kędzierzynie-Koźlu zabił siekierą swoją 31-letnią żonę i jej 51-letniego kochanka. Wyrok jest nieprawomocny.
18.05.2023 | aktual.: 18.05.2023 11:58
Krzysztof S. miał od dłuższego czasu podejrzewać 31-letnią żonę Darię o niewierność. Para mieszkała z dwójką współlokatorów na Śródmieściu w Kędzierzynie-Koźlu. 79-latek zeznał, że jeden z nich - 51-letni Adrian Ł. - w pewnym momencie w zamian za udostępnienie mieszkania miał domagać się zapłaty w postaci usług seksualnych ze strony jego żony.
W połowie października 2022 roku Krzysztof S. umówił się na wspólne picie alkoholu z kolegą. Podczas spotkania dowiedział się, że jego żona spędza czas z Adrianem Ł. poza ich wspólnym mieszkaniem. Opuścił lokal kolegi wrócił do swojego domu. Według śledczych, po drodze spotkał innego znajomego, któremu powiedział, że "zakończy związek Adriana i Darii".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Brutalne morderstwo
Kiedy przyszedł do mieszkania, zastał w nim oboje pokrzywdzonych. Kilkoma ciosami siekiery zabił najpierw Adriana Ł., a następnie zadając ciosy siekierą i nożem, zamordował swoją żonę.
Po dokonaniu zbrodni, zmył podłogę i starał się zatrzeć ślady. Po wszystkim poszedł na komisariat policji i powiedział policjantom, że po powrocie do domu znalazł zwłoki swojej żony i współlokatora. Po przesłuchaniu świadków, którzy zeznali, że już wcześniej oskarżony odgrażał się, że przerwie kontakty swojej żony z Adrianem Ł. i zbadaniu śladów na miejscu zbrodni, Krzysztofowi S. przedstawiono zarzut podwójnego morderstwa.
Dożywocie dla 79-latka
Zarówno w śledztwie, jak w podczas procesu Krzysztof S. przyznał się do popełnienia obydwu zbrodni. Jak tłumaczył, gdy zaatakował swoje ofiary był pijany i w amoku. Zapewnił, że kochał swoją żonę i prosił sąd o wymierzenie mu przykładnej kary.
Biorąc pod uwagę rodzaj zbrodni i sposób, w jaki do niej doszło, sąd wymierzył oskarżonemu karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.
Czytaj więcej: