Trwa ładowanie...

Zabił rodziców siekierą. Wyrok może zaskoczyć

Sprawa głośnego morderstwa dobiega końca. Może zostać umorzona, bo biegli psycholodzy wydali zaskakującą ekspertyzę.

Zabił rodziców siekierą. Wyrok może zaskoczyćŹródło: Agencja Gazeta, fot: Renata Dąbrowska
d4lavuc
d4lavuc

Według nich, w chwili zabójstwa 22-letni mężczyzna był niepoczytalny. W związku z taką opinią psychiatrów i psychologów prokuratura z Krosna złożyła w sądzie wniosek o umorzenie postępowania.

Tylko pełna poczytalność lub ograniczona poczytalność dają możliwość oskarżenia o przestępstwa - mówi Beata Piotrowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Oskarżony o zabójstwo przebywa w areszcie. Śledczy twierdzą, że Maciej B. jest w stanie zdrowia, który niesie ryzyko popełnienia przez niego kolejnych zbrodni. Dlatego, jeśli sąd wyrazi zgodę, mężczyzna trafi do szpitala psychiatrycznego - informuje TVN24.

Zobacz także: Poznańscy policjanci poszukują mężczyzny, którego zarejestrowały kamery monitoringu

Powodem zbrodni była, co stwierdzili biegli, choroba na tle urojeniowym, połączona z nadużywaniem alkoholu i stosowaniem środków odurzających - dodaje Piotrowicz.

d4lavuc

Sprawa dotyczy makabry z 2016 r. W grudniu, w miejscowości Witryłów (woj. podkarpackie) tragicznie skończyła się rodzinna awantura. Młody mężczyzna zaatakował ojca i matkę siekierą. Świadkami sytuacji były kilkuletnie dzieci.

Na miejscu znaleziono zwłoki mężczyzny i ciężko ranną kobietę. Ratownicy podjęli próbę ratowania jej życia, niestety w drodze do szpitala zmarła - przypomina TVN24.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d4lavuc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lavuc
Więcej tematów