Trwa ładowanie...
d1pt6kq
05-02-2009 15:57

Zabił 17-latkę i zakopał zwłoki pod schodami przychodni

27-letni Rafał P., podejrzany o zabójstwo w
lutym ub. roku 17-latki z Gliwic, przyznał się do winy.

d1pt6kq
d1pt6kq

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prok. Michał Szułczyński, mężczyznę przesłuchano po raz pierwszy od jego przewiezienia do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie wcześniej się ukrywał. Formalnie przedstawiono mu też zarzuty.

Do sądu trafi teraz wniosek o tymczasowe aresztowanie Rafała P., a prokuratorzy będą weryfikować jego zeznania w oparciu o dotychczasowe ustalenia śledztwa.

Do zbrodni, która zbulwersowała mieszkańców Gliwic, doszło w lutym ub. roku. Rafał P. był znajomym zamordowanej dziewczyny. Właśnie z nim widziano ją po raz ostatni. Po jej zniknięciu, ale jeszcze przed odnalezieniem zwłok, mężczyzna wyjechał do Anglii. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Gliwiccy policjanci wytropili domniemanego sprawcę zabójstwa w Liverpoolu - korzystając z pośrednictwa oficera łącznikowego w Wielkiej Brytanii. Pod koniec grudnia zatrzymała go brytyjska policja. Rafał P. był zaskoczony tym, że odnaleziono go za granicą. Do Polski przewieziono go 27 stycznia.

d1pt6kq

Do morderstwa doszło w połowie lutego ub. roku. O zaginięciu 17- letniej Iwony W. policję powiadomiła jej rodzina. Po kilku tygodniach zwłoki dziewczyny znaleziono zakopane pod schodami gliwickiej przychodni, kilkadziesiąt metrów od bloku, gdzie mieszkała. Ostatnią osobą, z którą widziano zaginioną, był jej starszy znajomy, Rafał P.

Śledczy nie informują o prawdopodobnych motywach zabójstwa nastolatki. Według nieoficjalnych doniesień mediów, dziewczyna miała odmówić spotykania się z 27-latkiem.

d1pt6kq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pt6kq
Więcej tematów