Trwa ładowanie...
dw4w2l4

Zabił 17-latkę i zakopał zwłoki pod schodami przychodni

27-letni Rafał P., podejrzany o zabójstwo w
lutym ub. roku 17-latki z Gliwic, przyznał się do winy.

Share
dw4w2l4

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prok. Michał Szułczyński, mężczyznę przesłuchano po raz pierwszy od jego przewiezienia do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie wcześniej się ukrywał. Formalnie przedstawiono mu też zarzuty.

Do sądu trafi teraz wniosek o tymczasowe aresztowanie Rafała P., a prokuratorzy będą weryfikować jego zeznania w oparciu o dotychczasowe ustalenia śledztwa.

Do zbrodni, która zbulwersowała mieszkańców Gliwic, doszło w lutym ub. roku. Rafał P. był znajomym zamordowanej dziewczyny. Właśnie z nim widziano ją po raz ostatni. Po jej zniknięciu, ale jeszcze przed odnalezieniem zwłok, mężczyzna wyjechał do Anglii. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

dw4w2l4

Gliwiccy policjanci wytropili domniemanego sprawcę zabójstwa w Liverpoolu - korzystając z pośrednictwa oficera łącznikowego w Wielkiej Brytanii. Pod koniec grudnia zatrzymała go brytyjska policja. Rafał P. był zaskoczony tym, że odnaleziono go za granicą. Do Polski przewieziono go 27 stycznia.

Do morderstwa doszło w połowie lutego ub. roku. O zaginięciu 17- letniej Iwony W. policję powiadomiła jej rodzina. Po kilku tygodniach zwłoki dziewczyny znaleziono zakopane pod schodami gliwickiej przychodni, kilkadziesiąt metrów od bloku, gdzie mieszkała. Ostatnią osobą, z którą widziano zaginioną, był jej starszy znajomy, Rafał P.

Śledczy nie informują o prawdopodobnych motywach zabójstwa nastolatki. Według nieoficjalnych doniesień mediów, dziewczyna miała odmówić spotykania się z 27-latkiem.

dw4w2l4

Podziel się opinią

Share
dw4w2l4
dw4w2l4
Więcej tematów