Trwa ładowanie...
d4kkpkk
TVP

Zaatakowali Polaków w obwodzie kaliningradzkim. Żądali pieniędzy za ochronę?

Trzej Polacy zostali napadnięci na terenie Rosji w obwodzie kaliningradzkim, w okolicach przejścia granicznego Grzechotki Mamonowo w Braniewie (woj.warmińsko-mazurskie) na stacji benzynowej. Z relacji Polaków wynika, że Rosjanie zażądali od nich pieniędzy za ochronę, a gdy odmówili, zaczęli ich bić. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura w Braniewie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przejście graniczne Grzechotki-Mamonowo
Przejście graniczne Grzechotki-Mamonowo (PAP)
d4kkpkk

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Polacy zostali napadnięci na stacji benzynowej, kiedy wracali do Polski.

– Po sygnale od Straży Granicznej przyjęliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa rozboju. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zdarzenia kryminalnego o charakterze rabunkowym doszło na terenie Rosji. Dotyczyło ono trzech mieszkańców województwa warmińsko– mazurskiego – powiedziała TVP Info sierż. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Policjantka dodała, że zostały przeprowadzone oględziny samochodów, którymi podróżowali Polacy. Przesłuchiwani też są świadkowie. – Podczas przeszukiwania jednego pojazdu, policjanci zabezpieczyli metalowy element, który zostanie poddany szczegółowemu badaniu. Nie wykluczamy, że podczas tego zdarzenia mogła zostać użyta broń – dodała Niedźwiedzka-Pardela.

Jak podkreśla policja, aby wyjaśnić sprawę, będzie potrzebna współpraca z Rosjanami, ponieważ do zdarzenia doszło na terenie tego kraju doszło. Sprawę prowadzi prokuratura w Braniewie.

d4kkpkk

Podziel się opinią

Share
d4kkpkk
d4kkpkk
Więcej tematów