Trwa ładowanie...
dtjvfo0

Za łapówki pomagali uniknąć służby wojskowej

Prokuratura w Zielonej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobom, które za łapówki pomagały uniknąć odbywania zasadniczej służby wojskowej - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

dtjvfo0
dtjvfo0

Dwoje z oskarżonych pracowało w Wojskowej Komendzie Uzupełnień (WKU) w Zielonej Górze. Zarzucono im, że w okresie od 1996 do 1998 r. w zamian za łapówki zwalniali poborowych z obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej.

Według prokuratury oskarżeni, dokonując zmian w dokumentacji, przyznawali poborowym kategorie zdrowia "D" lub "E", co oznaczało niezdolność do pełnienia służby. Prokuratorzy mają dowody na co najmniej 10 takich przypadków.

Trzeciemu z oskarżonych, 58-letniemu mężczyźnie, prokurator zarzucił, że pomagał we wręczeniu korzyści majątkowej w kwocie 3 tys. zł jednemu z funkcjonariuszy WKU.

Oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grożą im kary od roku do 10 lat więzienia oraz od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Materiały dotyczące sprawy zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze w sierpniu 2010 r. przez jedną z Wojskowych Prokuratur Okręgowych.

dtjvfo0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtjvfo0
Więcej tematów