Trwa ładowanie...
d2ajd0q
d2ajd0q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Z UPR do PO

Grupa około 30 byłych członków warszawskiej
Unii Polityki Realnej zasiliła szeregi stołecznej Platformy
Obywatelskiej - poinformował były szef stołecznej
UPR, radny dzielnicy Wawer, Przemysław Zaboklicki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2ajd0q

Obok Zaboklickiego, na przejście do Platformy zdecydował się także m.in. były skarbnik UPR, radny ze Środmieścia, Wojciech Bartelski.

To nie jest porozumienie międzypartyjne, ale deklaracje poszczególnych osób, które chcą działać w PO - wyjaśnił Zaboklicki.

Jak dodał, UPR w Warszawie liczy ok. 200 członków, więc jeśli do PO przeszło kilkadziesiąt osób, to jest dość spora grupa. Warszawska PO liczy około 2 tys. członków.

d2ajd0q

Zaboklicki zaznaczył, że jego oraz innych byłych członków UPR do przejścia do Platformy skłoniły pozytywne zmiany, które zaszły w warszawskiej PO. Jak podkreślił, najbardziej pozytywną ze zmian było przyłączenie się do warszawskiej PO byłej prezes NBP Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Zdaniem Gronkiewicz-Waltz, przejście członków UPR do PO pokazuje, że rozpoczęta w marcu misja otwarcia Platformy na środowiska konserwatywne, udaje się.

Te osoby nie chcą być na listach poselskich PO, nie liczą, że natychmiast zaistnieją. Przyciągnęła ich zmiana, która nastąpiła w PO - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

W lutym br. do PO przyłączyli się śląscy liderzy UPR.

d2ajd0q

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d2ajd0q

d2ajd0q
d2ajd0q
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów