Trwa ładowanie...
d2p2bps

Z okazji święta tramwajarzy w Poznaniu każdy będzie mógł prowadzić tramwaj

Wycieczki po zajezdni, wystawa taboru tramwajowego i możliwość samodzielnego prowadzenia tramwaju - takie atrakcje czekają w weekend w Poznaniu z okazji Katarzynek, czyli święta kolejarzy i tramwajarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z okazji święta tramwajarzy w Poznaniu każdy będzie mógł prowadzić tramwaj
(MPK Poznań, Fot: M. Majewska)
d2p2bps

Święta Katarzyna jest patronką przewoźników – m.in. kolejarzy i pracowników komunikacji miejskiej. Jak co roku MPK Poznań przygotowało mnóstwo atrakcji dla swoich pasażerów, które potrwają przez cały weekend.

W sobotę (21 listopada) w ramach dni otwartych będzie można zwiedzać nieczynną na co dzień zajezdnię tramwajową przy ul. Madalińskiego, gdzie przygotowano wystawę taboru tramwajowego. Zwiedzanie odbędzie się w godzinach: 17:30, 18:00 i 19:00.

W niedzielę w godz. od 12 do godz. 16 w tym samym miejscu będzie można oglądać najstarsze i najnowsze typy autobusów, a także pojazdy techniczne i ratownicze, które wykorzystywane są do obsługi wypadków i kolizji.

d2p2bps

Z zajezdni przy ul. Madalińskiego będzie prowadzić linia specjalna, która będzie wozić poznaniaków do zajezdni na Franowie. Tam również w godz. od 12 do 16 nie wysiadając z tramwaju, będzie można przejechać się po zakamarkach zajezdni, obejrzeć halę postojową, myjnię i tor jazd próbnych.

Prawdziwą gratką, która co roku budzi największe zainteresowanie, jest jednak jedyna w roku możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju, oczywiście pod okiem instruktora.

Trasa linii specjalnej kursujące między zajezdniami:

Madalińskiego – Hetmańska – Żegrze – FRANOWO – Kórnicka – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – Madalińskiego.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2p2bps

Podziel się opinią

Share
d2p2bps
d2p2bps
Więcej tematów