Trwa ładowanie...
d1icfha
Informacja prasowa

XXVIII Festiwal Kwiatów i Sztuki „Święto kolorów” na majówkę w Zamku Książ

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! Fantazyjne aranżacje florystyczne, kilkumetrowe konstrukcje kwiatowe, Narodowa Wystawa Bonsai, warsztaty dla najmłodszych i widowiskowe występy artystyczne to tylko kilka z naszych tegorocznych propozycji. Podczas XXVIII Festiwalu Kwiatów i Sztuki serca zabiją Wam szybciej! Nadchodzi święto wiosny, którą witamy w Zamku Książu naprawdę hucznie! Jakie atrakcje czekają na naszych gości w trakcie 28 edycji festiwalu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
XXVIII Festiwal Kwiatów i Sztuki „Święto kolorów” na majówkę w Zamku Książ
d1icfha

Dziedziniec Honorowy zamieni się w eskpozycję kilkumetrowych konstrukcji florystycznych wykonanych przez samego Tomasa de Bruyne, belgijskiego florystę światowej sławy, który doskonale wie, jak tworzyć dzieła sztuki z natury. Jeżeli temat „Złotego Pociągu” wzbudził Wasze zainteresowanie w ostatnim czasie to jego miniatura z MiniEurolandu na dziedzińcu wywoła Wasz prawdziwy zachwyt.

Aranżacje florystyczne zostaną zaprezentowane w nowych salach, z nowymi koncepcjami i zaskakującymi rozwiązaniami pod emblematem „Święta kolorów”. W tym roku dominować będą niespotykane połączenia kolorystyczne i designerskie pomysły, od dekoracji kwiatowych nie będzie można oderwać oczu!

Kto myśli, że florystyka jest spokojną dziedziną sztuki, musi zobaczyć codzienne organizowane „Bitwy florystyczne”! Dwie drużyny, rywalizacja, adrenalina i różne kategorie tematyczne to nasz przepis na prawdziwe show. Publiczność oklaskami wybierze zwycięzcę! Takich emocji nie było już dawno!

d1icfha

W zamku wiemy jak wiele energii mają w sobie najmłodsi i właśnie dlatego przygotowaliśmy dla nich szereg propozycji. Mali artyści z pewnością chętnie uczestniczyć będą w warsztatach florystycznych, podczas których ułożą własne kwiatowe kompozycje pod okiem nagradzanych mistrzów. Spragnieni zabawy otrzymają jedyną okazję, by… udać się do Fabryki Słodyczy, gdzie stworzą własne lizaki. Nie zabraknie też puszczania baniek, tańców, postaci z bajek czy cyrkowych akrobacji. Niezwykłą wystawą, której otwarcie odbędzie się w trakcie festiwalu jest dodatkowo biletowana „Movie Heroes” – ekspozycja strojów i rekwizytów z największych kinowych produkcji ostatnich lat m.in. z ‘Czarownicy’, ‘Piratów z Karaibów’ czy ‘Bękartów Wojny’.

Za mało kwiatów? To mamy dla Was wyjątkową informację, to w tym roku w zamku odbędą się II Florystyczne Mistrzostwa Polski! Najzdolniejsi floryści z całego kraju po raz drugi pokażą, że wyobraźnia nie ma granic i zmierza się w trakcie roślinnych zmagań tworząc wymyślne projekty kwiatowe. Zwycięskie prace wyeksponujemy w zamkowych salach i poddamy ocenie naszych turystów!

Dla zafascynowanych Dalekim Wschodem tegoroczna edycja będzie prawdziwą gratką – oprócz największej w Polsce Narodowej Wystawy Bonsai, w kompleksie zamkowych sal zaprezentowane zostaną również unikalne Zbroje Japońskie oraz Wystawa Suiseki. Nasi goście przeżyją zatem prawdziwą podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, podziwiając miniaturowe drzewka, piękno ukryte w kamieniach oraz detale i kolorystykę samurajskich strojów. Oczywiście nie zabraknie również wykładów i pokazów formowania bonsai, które przeprowadzą sławni bonsaiści ze świata.

Jak każdego roku do zamku przybędzie również ponad 250 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, storczyków, ziół, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic, produktów naturalnych i… na pewno nie zabraknie niczego! Już po raz 28 wiosny obudzi się w Zamku Książ. Witajcie ją z nami od 30 kwietnia do 3 maja i zaplanujcie najbliższy weekend majowy w Wałbrzychu.

d1icfha

Podziel się opinią

Share
d1icfha
d1icfha
Więcej tematów