WP
konkurs
18-10-2000 (09:09)

XIV Konkurs Chopinowski zbliża się ku końcowi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

We wtorek w kościele św. Krzyża w Warszawie odbyła się uroczysta msza święta oraz koncert. Reqium d-moll Mozarta wykonał Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Kazimierza Korda. Pod tablicą z sercem Fryderyka Chopina, jurorzy XIV Konkursu Chopinowskiego złożyli kwiaty. Tak uczczono mijającą wczoraj 151 rocznicę śmierci kompozytora.

W Teatrze Małym odbyło się spotkanie "Salon odrzuconych". Publiczność miała okazję posłuchać raz jeszcze swoich ulubieńców, których jury nie dopuściło do finału. Wystąpili min. Mihaela Ursuleasa oraz Radosław Sobczak. Na archiwalnym nagraniu przypomniano występ Ivo Pogorelicia w 1980 roku, jednego z najsłynniejszych odrzuconych w historii konkursu.

W środę od rana trwają w filharmonii próby pianistów z orkiestrą przed koncertami finałowymi. Pierwszy z nich odbędzie się dzisiaj, o godzinie 18. Wystąpią: Alberto Nose, Mika Sato i Sa Chen. Wszyscy troje zagrają ten sam Koncert e-moll op. 11. Zakończenie finału i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czwartek późnym wieczorem. Niezależnie od podziału nagród, wszycy uczestnicy finału mają już tytuł laureata Konkursu Chopinowskiego. (krosz)

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP