Trwa ładowanie...
d2tdhbx

Wzrosła nagroda za informację o pierścieniu prymasa

Do 17 tysięcy złotych wzrosła nagroda pieniężna dla osoby, która pomoże w odnalezieniu pierścienia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Klejnot wykonany ze srebra, złota i brylantów został skradziony 6 lutego z wystawy w gnieźnieńskiej katedrze.

d2tdhbx
d2tdhbx

- Modlimy się o odnalezienie tej pamiątki, cennej dla nas nie tylko od strony materialnej - powiedział Radiu Merkury Poznań proboszcz katedry ksiądz kanonik Jan Kasprowicz.

Duchowny zwrócił uwagę, że każda pamiątka po Prymasie Tysiąclecia będzie szczególnie cenna, gdy zostanie on wyniesiony na ołtarze. Ksiądz Kasprowicz dodał, że cała parafia modli się także za sprawcę kradzieży, by zwrócił on pierścień.

10 tysięcy złotych nagrody za pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży wyznaczył Wielkopolski komendant policji. Po tysiącu zadeklarowali prezydent Gniezna i starosta powiatu gnieźnieńskiego. Pięć tysięcy przeznaczył jeden z banków.

Pierścień jest wykonany ze srebra, pozłacany na całej powierzchni. Na pierścieniu umieszczony jest wizerunek Matki Boskiej w otoczeniu kilku brylantów.

Przedmiot był jednym z eksponatów wystawy znajdującej się wewnątrz katedry. Eksponaty były umieszczone w specjalnej gablocie. Według ustaleń policji do kradzieży doszło w niedzielę 6 lutego. Sprawca prawdopodobnie włamał się do gabloty dopasowanym kluczem.

d2tdhbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdhbx
Więcej tematów