Trwa ładowanie...
dmox8e5

Wznowiono proces byłej policjantki. "Domagamy się przywrócenia wyroku"

Wczoraj Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej wznowił proces byłej już policjantki, która w listopadzie 2009 r. potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę, po czym uciekła z miejsca zdarzenia. W wyniku odniesionych obrażeń, poszkodowana Pani Beata Stępień do dziś nie odzyskała pełnej sprawności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wznowiono proces byłej policjantki. "Domagamy się przywrócenia wyroku"
(WP.PL)
dmox8e5

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Tysiąclecia. Kobieta została potrącona, kiedy przechodziła przez pasy mając zielone światło. Prokuratura rejonowa w Dąbrowie Górniczej oskarżyła ówczesną policjantkę dąbrowskiej drogówki Annę K. o spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy rannej oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sąd skazał ją na 2 lata więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę.

W sierpniu ubiegłego roku wyrok uchylono. - Brak jest bezpośrednich dowodów, chociażby świadków zdarzenia, bądź takich dowodów materialnych, które wprost wskazywałyby na to, że to oskarżona dopuściła się popełnienia czynu - mówił sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach Michał Roszkowski.

Prokuratura rejonowa nie zgadza się z taką interpretacją i domaga się przywrócenia kary dla Anny K., tej którą otrzymała w sądzie I instancji. - W tej sprawie zapadł już jeden wyrok, prokuratura oceniła ten wyrok jako słuszny i sprawiedliwy i takiego też wyroku będziemy się tutaj domagać - mówi prokurator Piotr Kądziela.

dmox8e5

Podziel się opinią

Share
dmox8e5
dmox8e5