Trwa ładowanie...
d3l117x
d3l117x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wystawa rysunków Andrzeja Wajdy w Łodzi w Muzeum Kinematografii

Kolekcję kilkudziesięciu rysunków Andrzeja Wajdy można oglądać w Łodzi w Muzeum Kinematografii. Ekspozycja "Spotkania. Rysunki Andrzeja Wajdy" prezentuje portrety m.in. Jana Pawła II, Dalajlamy, Sławomira Mrożka, Stanisława Tyma, Roberta Altmana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3l117x

Organizatorzy wystawy przypominają słowa Wajdy, według którego "świat jest cudowny, ale nasza pamięć słaba i mdła". Zdaniem reżysera naprawdę pozostaje tylko to, co zostało zanotowane ołówkiem na papierze.

Wystawę, którą przygotowało Muzeum Kinematografii przy współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, będzie można zwiedzać do końca czerwca tego roku.

Andrzej Wajda urodził się w marcu 1926 roku w Suwałkach. W wieku 20 lat rozpoczął studia malarskie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po trzech latach zrezygnował jednak z malarstwa i wybrał film - podjął studia w łódzkiej Wyższej Szkole Filmowej. Jako reżyser debiutował w 1955 roku obrazem "Pokolenie". W przeciągu następnych pięćdziesięciu lat wyreżyserował filmy które przyniosły mu uznanie na całym świecie - m. in. "Kanał", "Popiół i diament", "Ziemia Obiecana", "Człowiek z żelaza". Obecnie pracuje nad filmem o Lechu Wałęsie. Laureat Złotej Palmy, Złotego Niedźwiedzia oraz Oscara za całokształt twórczości.

d3l117x

Podziel się opinią

Share

d3l117x

d3l117x
Więcej tematów