Trwa ładowanie...
ycipk-351uca
ycipk-351uca
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wystawa rysunków Andrzeja Wajdy w Łodzi w Muzeum Kinematografii

Kolekcję kilkudziesięciu rysunków Andrzeja Wajdy można oglądać w Łodzi w Muzeum Kinematografii. Ekspozycja "Spotkania. Rysunki Andrzeja Wajdy" prezentuje portrety m.in. Jana Pawła II, Dalajlamy, Sławomira Mrożka, Stanisława Tyma, Roberta Altmana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-351uca

Organizatorzy wystawy przypominają słowa Wajdy, według którego "świat jest cudowny, ale nasza pamięć słaba i mdła". Zdaniem reżysera naprawdę pozostaje tylko to, co zostało zanotowane ołówkiem na papierze.

Wystawę, którą przygotowało Muzeum Kinematografii przy współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, będzie można zwiedzać do końca czerwca tego roku.

Andrzej Wajda urodził się w marcu 1926 roku w Suwałkach. W wieku 20 lat rozpoczął studia malarskie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po trzech latach zrezygnował jednak z malarstwa i wybrał film - podjął studia w łódzkiej Wyższej Szkole Filmowej. Jako reżyser debiutował w 1955 roku obrazem "Pokolenie". W przeciągu następnych pięćdziesięciu lat wyreżyserował filmy które przyniosły mu uznanie na całym świecie - m. in. "Kanał", "Popiół i diament", "Ziemia Obiecana", "Człowiek z żelaza". Obecnie pracuje nad filmem o Lechu Wałęsie. Laureat Złotej Palmy, Złotego Niedźwiedzia oraz Oscara za całokształt twórczości.

ycipk-351uca
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-351uca

ycipk-351uca
ycipk-351uca