Trwa ładowanie...
01-09-2014 10:12

Wystawa o odmienionym Krakowie na Rynku Głównym

Teraz każdy będzie mógł się przekonać o tym, jak zmienił się Kraków na przestrzeni ostatnich lat. 3 września na Rynku Głównym zostanie otwarta wystawa „Gmina Miejska Kraków na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego w Krakowie".

Share
Wystawa o odmienionym Krakowie na Rynku GłównymŹródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
d12s8cu

Wystawa będzie prezentowała efekty zmian do jakich doszło w wyniku utworzenia Parku Kulturowego Stare Miasto. Ponadto będziemy mieli okazję zobaczyć tam wybrane obiekty zabytkowe, które zostały odrestaurowane dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy.

Krakowski Park Kulturowy był tworzony w latach 2011-2013. Jest to jedna z ustawowych czterech form chronienia zabytków w Polsce. Dzięki temu wyróżniające się kulturowo obszary nie mogą być np. oszpecane reklamami niezwiązanymi z bezpośrednio z chronionym terenem. Na zdjęciach zobaczymy jak zmienił się wygląd zabytkowych kamienic, m.in. przy ul. Floriańskiej 3, Mikołajskiej 2, Szewskiej 2, 12, 19 i 23, Grodzkiej 2, 32, Szpitalnej 40. Pośród obiektów, które były restaurowane ze środków miasta, są np. kamienica „Dom Wita Stwosza” przy ulicy Grodzkiej 39, zespół klasztorny o. Dominikanów czy Muzeum Czartoryskich przy ulicy św. Jana 19.

Wystawa zostanie otwarta w południe w środę 3 września na Rynku Głównym przy kościele pw. św. Wojciecha i będzie można ją oglądać do niedzieli 14 września.

Wystawę przygotował Urząd Miasta Krakowa z okazji Dnia Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa OWHC.

d12s8cu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12s8cu
d12s8cu
Więcej tematów