Trwa ładowanie...
d2hglw7
21-08-2003 10:00

Wyparowały szczątki Messerschmitta

Policja wszczęła śledztwo w sprawie zniknięcia szczątków niemieckiego samolotu Messerschmitt, które wydobyto dwa miesiące temu z bagna w Strzelinie koło Słupska. Funkcjonariusze podejrzewają, że kosztowne części samolotu zostały bezprawnie sprzedane.

d2hglw7
d2hglw7

Fragmenty Messerschmitta 109, który rozbił się pod Słupskiem w styczniu 1945 roku, wydobyto wraz ze szczątkami pilota, który zginął w katastrofie.

Wbrew ustaleniom, elementów samolotu nie zakopano w tym samym miejscu, ale wywieziono - powiedział Radiu Gdańsk komisarz Marek Paszkiewicz ze słupskiej komendy. Zdaniem policjantów jest wysoce prawdopodobne, że drogocenne szczątki niemieckiego myśliwca kupił kolekcjoner w kraju lub za granicą.

Paszkiewicz zapewnia, że wszystkie okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione. Nie jest wykluczone nawet przesłuchanie Niemców, którzy brali udział w pracach ekshumacyjnych. W tej sprawie słupska policja poprosi o pomoc prawną kolegów z Niemiec.

Wywiezienie elementów samolotu z czasów II wojny światowej poza granice Polski wymaga specjalnego zezwolenia. Powinny one trafić do krajowego muzeum.

d2hglw7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hglw7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj