Trwa ładowanie...
dacsa9w
Policja

Wypadek w Warszawie. Wybuch petardy urwał mężczyźnie obie dłonie

• Do wypadku doszło w mieszkaniu przy ul. Garwolińskiej • Według policji mężczyzna konstruował amatorsko petardę • W wyniku wybuchu mężczyzna stracił obie dłonie • Policjanci ewakuowali budynek
Share
Wypadek w Warszawie. Wybuch petardy urwał mężczyźnie obie dłonie
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
dacsa9w

We wtorek późnym wieczorem do szpitala trafił młody mężczyzna, który w wyniku wybuchu petardy stracił obie dłonie. Jako pierwsza na miejscu wypadku pojawiła się straż pożarna. - Do wybuchu doszło w mieszkaniu na Pradze Południe przy ul. Garwolińskiej 14 - poinformował WP kpt. Michał Konopka, rzecznik prasowy warszawskiej straży. Została przeprowadzona ewakuacja całego bloku. Nikt z pozostałych mieszkańców nie został poszkodowany.

Pirotechnicy w mieszkaniu poszkodowanego zabezpieczyli substancje wybuchowe, które prawdopodobnie posłużyły mężczyźnie do skonstruowania petardy. - W tej chwili trwają badania, które mają wyjaśnić ich charakter i pochodzenie - mówi WP Joanna Węgrzyniak z biura prasowego policji. Straż pożarna udzieliła młodemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Z dużymi obrażeniami kończyn górnych trafił do szpitala.

Po godz. 22.00 pirotechnicy podjęli decyzję o ewakuacji wszystkich lokali poniżej 5. piętra na czas wynoszenia z mieszkania wybuchowych substancji. Działania zakończyły się przed północą.

Sprawę bada prokurator.

dacsa9w

Podziel się opinią

Share
dacsa9w
dacsa9w
Więcej tematów