WP

Wypadek w Warszawie. Pijany biskup wjechał w latarnię

Bp Piotr Jarecki, który spowodował wypadek drogowy, ma być w tym tygodniu przesłuchany. Prawdopodobnie usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości - wynika z informacji policji. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biskup Piotr Jarecki - zdjęcie archiwalne
Biskup Piotr Jarecki - zdjęcie archiwalne (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
WP

Bp Jarecki wydał oświadczenie, którym przyznał się do prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Przeprosił za swój czyn i oddał się do dyspozycji papieża.

"Nie powinienem kierować samochodem pod wpływem alkoholu. To jednak się stało, dlatego też oddaję do dyspozycji Ojca Świętego moją posługę biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej" - napisał bp Jarecki. Zapewnił też, że chce jak najszybciej skorzystać ze specjalistycznej pomocy.

Bp Jarecki przeprosił w oświadczeniu wszystkich, których zgorszył swoim czynem, w szczególności wiernych archidiecezji, których zaufanie zawiódł.

WP

Przeczytaj oświadczenie biskupa Piotra Jareckiego

Jak powiedział rzecznik KSP asp. Mariusz Mrozek, 57-letni duchowny został zatrzymany w sobotę ok. godz. 14 po tym, jak stracił panowanie nad toyotą yaris i uderzył w przydrożną latarnię w pobliżu skrzyżowania Wisłostrady i ul. Boleść.

Po zatrzymaniu biskup został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik - jak powiedział Mrozek - to ponad 2,5 promila. Powtórne badanie na komisariacie dało podobny wynik.

- Mężczyzna nie był agresywny, zachowywał się spokojnie. Ponieważ była znana jego tożsamość oraz miejsce zamieszkania i nie zachodziła obawa ucieczki lub ukrywania się, został zwolniony - powiedział Mrozek.

WP

- Wystawiono mu wezwanie na przesłuchanie do komendy w tym tygodniu. Wówczas najprawdopodobniej będzie przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch - poinformował rzecznik KSP.

Bp Piotr Jarecki święcenia kapłańskie przyjął w 1980 r., a konsekrowany na biskupa został w 1994 r. Od tego czasu był pomocniczym biskupem warszawskim. Jest doktorem nauk społecznych i przewodniczącym Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski oraz członkiem Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Od grudnia 2004 r. przewodniczy zespołowi KEP ds. Unii Europejskiej. Zanim został biskupem, był zastępcą sekretarza generalnego Episkopatu.

Polub WP Wiadomości
WP
WP