Trwa ładowanie...
Wypadek busa w woj. zachodniopomorskim

Wypadek busa w woj. zachodniopomorskim

Na drodze wojewódzkiej nr 142 na wysokości wsi Warchlinko w województwie zachodniopomorskim doszło do zderzenia busa z samochodem. Dziesięć osób, w tym troje dzieci, zostało rannych. Stan rannych jest ciężki.

Share
d42tvik

Łukasz Famulski z komendy powiatowej policji z Stargardzie Szczecińskim informuje, że według wstępnych ustaleń kierujący busem próbował wyprzedzić jadący przed nim samochód, który w tym momencie skręcił w lewo. Busem podróżowało dziewięć osób. Wszystkie trafiły do szpitala. Wśród rannych było troje dzieci, w tym jedno sześciomiesięczne. Samochodem osobowym poruszało się dwoje ludzi. Tylko kierujący wymagał hospitalizacji.

Policjant poinformował, że rannych przetransportowano do szpitali w Stargardzie i Szczecinie zarówno karetkami, jak i śmigłowcem.

Według rzeczniczki szpitala klinicznego w Szczecinie Joanny Woźnickiej, najmłodsze dziecko jest w stanie krytycznym. Dwoje pozostałych dzieci jest w stanie stabilnym. Jedna z pacjentek jest w stanie bardzo ciężkim.

Do wypadku doszło około godziny 16.00. Obecnie służby usuwają wraki samochodów. Droga wojewódzka 142 ma być przejezdna około godziny 20.00.

d42tvik

Podziel się opinią

Share
d42tvik
d42tvik
Więcej tematów