Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2019. PiS traci większość w Senacie. Wiemy, co z rządową willą Karczewskiego

Jak ustaliła Wirtualna Polska, mimo utraty większości przez PiS w Senacie, obecny marszałek Senatu Stanisław Karczewski szybko nie opuści willi rządowej przy ul. Parkowej w Warszawie. - Umowa obowiązuje do końca bieżącego roku – informuje WP senackie biuro prasowe. Za mieszkanie polityka Kancelaria Senatu płaci 5,6 tys. zł netto miesięcznie.

Wyniki wyborów 2019. PiS traci większość w Senacie. Wiemy, co z rządową willą KarczewskiegoŹródło: East News, fot: Wojciech Stróżyk
d2u8w9g
d2u8w9g

Po podaniu informacji, że opozycyjni senatorowie będą mieli większość w Senacie, w mediach społecznościowych rozgorzały dyskusje na temat tego, kto zastąpi Stanisława Karczewskiego w fotelu marszałka, a także: kiedy opuści rządową willę przy ul. Parkowej. O ile w tym pierwszym przypadku na razie pojawiły się nieoficjalne kandydatury wśród opozycyjnych polityków, o tyle w przypadku rządowej willi mamy oficjalne stanowisko z Kancelarii Senatu.

- Biuro Administracyjne Kancelarii Senatu rokrocznie zawiera umowy z Centrum Obsługi Administracji Rządowej na najem pomieszczeń w Zespole Rezydencjalnym "Parkowa”. Obecna umowa obowiązuje do końca bieżącego roku – informuje Wirtualną Polskę biuro prasowe Kancelarii Senatu.

Zobacz: Kwaśniewski o przyczynach wygranej PiS:

Przypomnijmy, marszałek Stanisław Karczewski zamieszkał w rządowej willi na Parkowej od 2016 roku. Po sąsiedzku z ówczesną szefową rządu Beatą Szydło, która po zakończeniu pełnienia funkcji premiera opuściła lokal. Opłata za korzystanie z obiektu to 5 601,85 zł netto miesięcznie.

"Zgodnie z umową, najemca zobowiązał się do pokrywania opłat za korzystanie z obiektu, a w stawce czynszu zawarte są wszystkie koszty związane z utrzymaniem obiektu. Wynajmowanie willi od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest korzystniejsze dla budżetu państwa: środki na wynajem służbowego mieszkania trafiają z budżetu Kancelarii Senatu do budżetu KPRM" – argumentowało Centrum Informacyjne Senatu.

d2u8w9g

Według "Newsweeka", w willi znajduje się m.in. apartament, gabinet pracy, kuchnia, stylowa łazienka, a nawet sala konferencyjna z wyjściem na taras. Na wolnym rynku za wynajem 180-metrowego mieszkania o podobnym standardzie w tej okolicy trzeba zapłacić miesięcznie 15-20 tys. zł.

Co ciekawe, jak wynika z oświadczenia majątkowego złożonego na koniec kadencji przez marszałka Karczewskiego (we wrześniu 2019r.) , w tym roku zaczął zarabiać on na… wynajmie mieszkania. Zarobił przez kilka miesięcy 7 tysięcy złotych. Według senackich urzędników, sprawa nie dotyczy mieszkania w Warszawie.

senat.gov.pl
Źródło: senat.gov.pl, fot: senat.gov.pl

- Marszałek Senatu Stanisław Karczewski od dawna jest współwłaścicielem (wspólność małżeńska) 120-metrowego mieszkania o wartości 300 tys. zł, położonego w Nowym Mieście n. Pilicą. Marszałek wykazuje ww. mieszkanie w swoim oświadczeniu majątkowym. Państwo Karczewscy od wielu lat nie mieszkają w Nowym Mieście n. Pilicą i starali się sprzedać swoje mieszkanie. W związku z brakiem chętnych na kupno lokalu postanowili je wynająć, co nastąpiło w czerwcu bieżącego roku. W tym samym miesiącu podpisana została umowa najmu lokalu – informuje WP biuro prasowe Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u8w9g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u8w9g
Więcej tematów