Trwa ładowanie...
d2sa84k

Wyniki matur. Kiedy egzamin poprawkowy?

Wyniki matur. Tegoroczną maturę zdało 74 proc. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych; 17,2 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki we wrześniu. Kiedy odbędzie się egzamin poprawkowy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki matur. Kiedy egzamin poprawkowy?
(pixabay.com)
d2sa84k

Wyniki matur. Kiedy egzamin poprawkowy?

11 sierpnia uczniowie szkół średnich poznali wyniki tegorocznych matur. Te zostały przesunięte o miesiąc z powodu epidemii koronawirusa. Niestety nie wszyscy abiturienci zdali egzamin maturalny. Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, maturę zdało 74 proc. osób, które do niej przystąpiły. 17,2 proc. z tych, którzy oblali maturę, mają szansę na poprawkę we wrześniu.

Kiedy odbędzie się egzamin poprawkowy? Dojdzie do niego we wtorek, 8 września, Przystąpić do niego mogą osoby, które nie zdały egzaminu z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej i pod warunkiem, że podeszły do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej.

d2sa84k

Wyniki matur. Kto zda maturę?

By zdać egzamin maturalny należy z każdego przedmiotu, do którego podchodziliśmy, uzyskać co najmniej 30 proc. punktów. Jeśli z któregoś przedmiotu nie udało się zgromadzić tylu punktów, to wtedy egzamin jest niezdany. Maturzystom przysługuje egzamin poprawkowy, który odbędzie się na początku września, a wyniki będą dostępne już 30 września.

Wyniki matur. Kiedy rusza rok akademicki?

Teraz maturzyści mogą rozpocząć rekrutację na studia. Ta przez pandemię koronawirusa i przełożenie matur również została opóźniona.Kiedy rusza rok akademicki?Tradycyjnie na początku października. Większość uczelni rozpoczęcie zajęć planuje na 5 października. Z kolei 24 sierpnia mają być znane wyniki pierwszej rekrutacji na studia licencjackie.

d2sa84k

Tęczowa flaga w szkole? Ostra reakcja ministra edukacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sa84k

Podziel się opinią

Share
d2sa84k
d2sa84k
Więcej tematów