Trwa ładowanie...
d1srtks

Wyłudzali pieniądze z warszawskich bankomatów

Kilkadziesiąt kart bankowych i czystych kart z paskami magnetycznymi oraz nakładki na bankomaty i komputery zabezpieczyli policjanci u czterech Bułgarów. Mężczyźni wpadli po tym, jak korzystając ze sfałszowanych kart próbowali wyłudzić z bankomatu gotówkę.

d1srtks
d1srtks

Pracownik obsługujący kamery monitoringu zwrócił uwagę na mężczyzn kręcących się przy bankomacie przy ul. Grójeckiej. Podejrzewał, że mogą oni próbować wyłudzić pieniądze na podstawie sfałszowanych kart. O swoich podejrzeniach powiadomił policję.

Kilkanaście minut później policjanci namierzyli czterech obywateli Bułgarii w wieku od 22 do 39 lat, odpowiadających podanym rysopisom. Podczas przeszukania znaleziono przy nich kilkadziesiąt kart bankowych i czystych kart z paskami magnetycznymi oraz lewy bułgarskie i złotówki.

Zabezpieczono również fiata pandę, którą mężczyźni wypożyczyli z warszawskiej firmy. W aucie odkryli kolejne kilkadziesiąt kart magnetycznych i kilka tysięcy złotych. Przeszukano także pokoje hotelowe, w których zatrzymali się obywatele Bułgarii. Policjanci znaleźli tam trzy komplety tzw. nakładek na bankomaty oraz komputery. Wszystko wskazuje, ze przestępczym procederem zajmowali się od co najmniej dwóch miesięcy.
Mężczyzn zatrzymano, zostali już przesłuchani. Usłyszeli zarzuty fałszowania kart płatniczych i wypłaty na ich podstawie pieniędzy z bankomatów.

d1srtks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1srtks
Więcej tematów