Trwa ładowanie...
d14uu1f

Wykolejone wagony między Suwałkami a Augustowem. Utrudnienia trwają

Złe wiadomości dla osób planujących podróże między Augustowem a Suwałkami. Usuwanie skutków wykolejenia się pociągu towarowego niedaleko miejscowości Szczepki w województwie podlaskim może trwać do poniedziałku. PKP podstawia autobusy zastępcze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wykolejone wagony między Augustowem a Suwałkami
Wykolejone wagony między Augustowem a Suwałkami (pkp)
d14uu1f

Po południu 19 czerwca 2019 r. 17 wagonów towarowych z kruszywem wypadło z torów na trasie pomiędzy Augustowem i Suwałkami. Na szczęście nic się nie stało, ani nie ma zagrożenia dla środowiska, jednak torowisko zostało zablokowane i uszkodzone.

Problemem jest ciężki skład i uszkodzone tory. Na szczęście zarówno lokomotywa jak i 35 spośród 50 wagonów pozostało na torach i stosunkowo łatwo można było je zabrać z miejsca zdarzenia. Więcej czasu i pracy wymaga usunięcie wykolejonych wagonów, które zawierały kilkaset ton kruszywa.

Na miejsce skierowano specjalny pociąg pomocy technicznej. Pracują też dwie koparki. PKP wstępnie ocenia, że naprawić trzeba również odcinek ok. 100 m torowiska. Specjalna komisja kolejowa bada przyczyny zdarzenia.

d14uu1f

Zobacz także: Ostra wymiana zdań w studio. Minister wyciągnął wykres

Utrudnia jeszcze przez kilka dni

Początkowo sądzono, że ruch na trasie uda się wznowić już w czwartek. Później termin ten przesunięto na niedzielę. Teraz PKP planuje przywrócić pełną przejezdność trasy między Augustowem i Suwałkami do poniedziałku.

d14uu1f

Na odcinku ok. 20 km wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Codziennie trasą tą poruszają się 4 pary pociągów Przewozów Regionalnych między Białymstokiem i Suwałkami oraz 2 składy PKP Intercity jeżdżące między Suwałkami a Warszawą i Krakowem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d14uu1f

d14uu1f
d14uu1f
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów