Trwa ładowanie...
d4gev4k
zakon

Wykluczono go z zakonu. "Po 37 latach zostałem bez niczego"

Ma 62 lata, za sobą 37 lat w zakonach i poważny problem. Były zakonnik Wacław Paluch ma opuścić klasztor i żyć na własną rękę. Nie chce tego zrobić, więc musi płacić rachunek za pobyt, na co go nie stać - podaje portal polsatnews.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystko przez konflikt z przełożonymi
Wszystko przez konflikt z przełożonymi (East News)
d4gev4k

W zakonach spędził 37 lat. Wacław Paluch wielokrotnie był przenoszony, ale od 20 lat mieszkał w klasztorze w Oborach w województwie kujawsko-pomorskim. W połowie grudnia 2018 r. usłyszał, że musi go opuścić. Powód? Według byłego zakonnika - konflikt z przełożonymi. Ksiądz chce jednak zostać, ale nie ma 500 zł odszkodowania, które miałby płacić co miesiąc za bezprawne mieszkanie w klasztorze.

Sprawę Wacława Palucha opisuje portal polsatnews.pl. Jak czytamy, były zakonnik źle znosi przeniesienia. - Lekarz mi powiedział, że to są stany depresyjno-lękowe, ale przełożony uznał, że to są żadne argumenty. Dał mi drugi raz pisemne upomnienie, suspensę i mnie wyrzucili - tłumaczył ksiądz Paluch.

Twierdzi, że nie dostaje jedzenia, nie ma dostępu do kuchni, bo wymieniono zamki. Co więcej, jak mówi, przełożony zabronił komukolwiek częstowania go choćby wodą.

d4gev4k

Zobacz też: Zakon chce odzyskać wypłacony milion. Ofiara księdza pedofila załamana

Wojskowa musztra po katolicku, czyli gimnazjum za murami zakonu

Prawa byłego członka zakonu

- Nie mogę uwierzyć, że po 37 latach można zostać bez niczego i zakon nie jest do niczego zobowiązany - zaznacza. Co na to zakon? Głos w sprawie zajęła Kuria Prowincjalna Karmelitów.

d4gev4k

"Rzeczą oczywistą jest, że wobec utraty członkostwa w Zakonie, klasztor nie może ponosić kosztów zamieszkiwania Pana Wacława Palucha i w ramach rekompensaty za zajmowany pokój zainteresowany powinien pokrywać choćby minimalne koszty związane z utrzymywaniem zajmowanego pomieszczenia. Cała sprawa nie miałaby miejsca, gdyby pan Wacław Paluch wypełnił dekret Ojca Prowincjała, do czego zobowiązał się, przyjmując śluby wieczyste w zakonie" - czytamy w oświadczeniu.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gev4k

Podziel się opinią

Share

d4gev4k

d4gev4k
Więcej tematów