Trwa ładowanie...

"Wygrałam z Niemcem nazistą". Żona posła PiS chwali się sukcesem

Niemiecki przedsiębiorca został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za groźby karalne pod adresem żony posła PiS Kacpra Płażyńskiego.
Share
Kacper Płażyński z żoną
Kacper Płażyński z żonąŹródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d1pvba7
  • Hans G. krzyczał do swoich pracowników "zabiłbym wszystkich Polaków"
  • Kierował groźby karalne do żony posła PiS
  • Sąd orzekł wyrok w zawieszeniu

"Wygrałam w sądzie karnym z Niemcem nazistą! Hans G. jest uznany winnym znieważania mnie ze względu na moją narodowość oraz gróźb karalnych. Mówił m. in., że zabiłby Polaków, udawał, że strzela. Pisałam tu już, że nie pozwolę na znieważanie nas, dotrzymałam słowa" – poinformowała na Twitterze Natalia Nitek-Płażyńska, żona posła PiS.

Sąd w Wejherowie orzekł, że Hans G. musi zapłacić 20 tys. zł grzywny za znieważenie znieważania pięciu pracowników swojej firmy. Z kolei za groźby karalne wobec Natalii Nitek-Płażyńskiej mężczyzna został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

d1pvba7

Oprócz tego Hans G. musi pisemnie przeprosić swoje byłe pracownice, ma też zakaz kontaktów z Natalią Nitek-Płażyńską. Pokrzywdzonym musi zapłacić nawiązkę w wysokości od 2 do 3,5 tys. zł –poinformowało Radio Gdańsk.

Niemca nagrali pracownicy jego firmy. Miał do nich mówić: "Polaczki", "nienawidzę Polaków" czy "zabiłbym wszystkich Polaków". Wyrok nie jest prawomocny. Pełnomocnik Hansa G. zapowiedział apelację.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Minister w niezręcznej sytuacji. Mówi o odejściu Marka Suskiego z KPRM

d1pvba7

Podziel się opinią

Share
d1pvba7
d1pvba7
Więcej tematów