WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+5

Wybuch w ośrodku sportowym w Belgii - jedna ofiara śmiertelna

• W wyniku eksplozji, do której doszło w piątek rano w ośrodku sportowym w mieście Chimay na południu Belgii zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne - poinformowało Belgijskie Centrum Kryzysowe
• Jak dodano, nic nie wskazuje na atak terrorystyczny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne (AFP, Fot: VIRGINIE LEFOUR)
WP

Jak przekazał w rozmowie z agencją Reutera jeden z przedstawicieli Belgijskiego Centrum Kryzysowego, w centrum sportowym "Le Chalon" doszło najprawdopodobniej do wybuchu gazu.

Lokalne media poinformowały, że eksplozja nastąpiła kilka minut po północy. W momencie wybuchu w budynku przebywało pięć osób.

W wyniku eksplozji zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne, w tym dwie ciężko.

WP

Służby bezpieczeństwa Belgii utrzymywane są w stanie podwyższonej gotowości. 22 marca doszło do zamachów na lotnisku Zaventem i w brukselskim metrze, w których zginęło 35 osób, w tym trzej zamachowcy samobójcy. Na początku sierpnia w Charleroi, mieście położonym ok. 60 km na południe od Brukseli, mężczyzna krzyczący "Allah akbar" ranił maczetą dwie policjantki. Do wszystkich zamachów przyznało się Państwo Islamskie (IS).

Zobacz także: Dwie silne eksplozje w budynku mieszkalnym w Petersburgu

WP
WP