Trwa ładowanie...
Wybuch w centrum Warszawy. 5 osób rannych

Wybuch w centrum Warszawy. 5 osób rannych

Wybuch w kamienicy w centrum Warszawy przy ul. Noakowskiego 26. Pięć osób zostało rannych.

Share
d16d1qf

Akcja ratownicza się zakończyła. Obecnie strażacy zabezpieczają stropy budynku. - Jest to praca na co najmniej całą noc - powiedział rzecznik PSP Paweł Frątczak.

Do wybuchu doszło po godz.12 na pierwszym piętrze siedmiopiętrowego budynku. - Tu są największe uszkodzenia - mówił WP.PL Artur Laudy z zespołu prasowego Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, który był na miejscu zdarzenia.

d16d1qf

Siła eksplozji w budynku była ogromna: na pierwszym i drugim piętrze kamienicy wyleciały okna, zawalił się też strop między piętrami. Uszkodzeniu uległy pojazdy zaparkowane na ulicy oraz kamienica znajdująca się naprzeciw budynku.

Nieznane są na ten moment przyczyny wybuchu. Mogła to być zarówno instalacja, jak i butle gazowe. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak poinformował, że w kamienicy były butle z gazem propan-butan.

Ranni to czterej mieszańcy kamienicy oraz pasażer autobusu linii 159, który w chwili wybuchu ruszał z przystanku obok kamienicy. W pojeździe wybite zostały szyby. Ranni są poparzeni i pokaleczeni, trafili oni do szpitali.

Jak relacjonował WP.PL Laudy, szkło z wybitych szyb i okien leżało zarówno na ulicy, jak i chodnikach. Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej. - Wygląda to tragicznie - mówił Laudy.

d16d1qf

Budynek był przeszukiwany przez specjalną grupę strażaków z psami. Pod gruzami nie znaleziono żadnej osoby. Ewakuowano 15 osób. Dopływ gazu i prądu do budynku został odcięty.

Inspektor Nadzoru Budowlanego oceni powstałe zniszczenia i określi, czy budynek będzie się nadawał do ponownego zamieszkania. Póki co, mieszkańcy nie będą mogli wrócić na noc do swoich mieszkań.

Gronkiewicz-Waltz: będzie pomoc

Na miejscu zdarzenia pojawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która zapewniła o zapewnieniu noclegu i mieszkań zastępczych osobom, które ucierpiały w wybuchu.

- Stanie się tak, jeśli mieszkańcy kamienicy nie będą mogli w ciągu paru najbliższych dni wrócić do swoich mieszkań - powiedziała.

d16d1qf

Szczegółowych informacji mieszkańcom będą udzielać pracownicy stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Dzisiejszą i następną noc lokatorzy mogą spędzić w Miejskim Ośrodku Sportu przy ulicy Polnej.

Utrudnienia i objazdy

Całkowicie dla ruchu zamknięte zostały ulice: Noakowskiego i Koszykowa (na odcinku od Pl. Konstytucji do ul. Niepodległości).

Zarząd Transportu Miejskiego skierował autobusy linii 159 na trasy objazdowe.

d16d1qf

Wipler na Twitterze: "Masakra!"

Wybuch w centrum Warszawy szybko znalazł oddźwięk w mediach społecznościowych. Zdjęcia z miejsca zdarzenia opublikował na swoim koncie na Twitterze Przemysław Wipler.

d16d1qf

Podziel się opinią

Share
d16d1qf
d16d1qf
Więcej tematów