Trwa ładowanie...

Wybuch gazu w Łodzi. Dwie osoby ciężko ranne

Wybuch gazu w Łodzi. Dwie osoby w ciężkim stanie trafiły do szpitala - poinformował Wirtualną Polskę Arkadiusz Makowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Share
Wybuch gazu w Łodzi. Dwie osoby ciężko ranne
Źródło: WP, fot: Łukasz Szełemej
d3i9m70

Do wybuchu doszło około godz. 19:30 na drugim piętrze czteropiętrowego budynku przy ulicy Brackiej 29. Doszczętnie zniszczone zostały trzy mieszkania. Naruszone są stropy i ściany działowe budynku, który zabezpieczają strażacy.

W wyniku wybuchu ciężko ranne zostały dwie osoby. Zostały one przewiezione do szpitala. Początkowo sądzono, że pod guzami może nadal znajdować się jedna osoba. Na miejsce wezwano specjalną grupę poszukiwawczo-ratowniczą z psami. Po przeszukaniu terenu okazało się, że w środku nikogo nie ma.

Trwa akcja ratownicza, w której uczestniczy dziewięć zastępów straży pożarnej. - Prawdopodobną przyczyną wybuchu była ingerencja w instalację gazową - powiedział st. kpt. Adam Antczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

d3i9m70

Awantura domowa

Jak podaje TVN24, godzinę przed zdarzeniem policja otrzymała wezwanie do mieszkania, w którym później doszło do wybuchu. - Policjanci odebrali zgłoszenie od kobiety, która uciekła z mieszkania do sąsiadki. Miała być podduszana przez mężczyznę - poinformowała asp. Aneta Sobieraj z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili wersję kobiety. Poszkodowana z niewielkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

- Mężczyzna nie otwierał policjantom, więc ci wezwali strażaków, aby otworzyli drzwi. Gdy czekaliśmy na straż, nastąpił wybuch - powiedziała Sobieraj.

Zobacz również wideo: Wybuch gazu w Katowicach

Źródło: WP, TVN24

d3i9m70

Podziel się opinią

Share
d3i9m70
d3i9m70
Więcej tematów