Trwa ładowanie...
d1zdnz1

Wybuch cysterny z gazem na drodze w Kenii. 30 zabitych, wielu rannych

Na drodze prowadzącej z Nairobi do miasta Naivasha w Kenii doszło do wybuchu cysterny z gazem. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i staranował 11 samochodów. Zginęło 30 ludzi - podała służba ds. usuwania skutków katastrof.
Share
Wybuch cysterny z gazem na drodze w Kenii. 30 zabitych, wielu rannych
Źródło: AFP
d1zdnz1

Kenijski oddział Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża poinformował, że bezpośrednią przyczyną eksplozji cysterny, do jakiej doszło w pobliżu miasta Naivasha był nadmierna prędkość i utrata kontroli nad pojazdem przez kierowcę.

Wstępny bilans ofiar wypadku został sporządzony w oparciu o liczbę ciał znalezionych przez Czerwony Krzyż - powiedział Felestus Kioko koordynator regionalny MCK. "Akcja ratunkowa i usuwanie skutków katastrofy wciąż jeszcze trwa. Bilans nie jest więc ostateczny" - dodał.

- To był przerażający wypadek. Nad miejscem zderzenia cysterny z innymi samochodami unosiła się kula ognia. Auta stanęły w płomieniach, a w nich płonęli żywcem ludzie pragnący się z nich wydostać - powiedział agencji Associated Press funkcjonariusz policji.

Podobne wypadki z udziałem cystern przewożących paliwa są dość częste w Kenii. W 2009 r. w Molo, na zachód od Nairobi, doszło do pożaru paliwa z rozbitej cysterny, w którym zginęło 122 osoby.

Oprac. Adam Hrynkiewicz

d1zdnz1

Podziel się opinią

Share
d1zdnz1
d1zdnz1
Więcej tematów