Trwa ładowanie...
d3rge8f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wybory uzupełniające do Senatu. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło Annę Marię Anders

• Anna Maria Anders wystartuje w wyborach uzupełniających do Senatu
• Córka gen. Andersa wystartuje w okręgu nr 59
• Przewodnicząca ROPWiM startowała jesienią z okręgu w Warszawie, jednak nie zdobyła mandatu
• Wybory uzupełniające do Senatu odbędą się 6 marca
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Maria Anders
Anna Maria Anders (Newspix, Fot: Jacek Herok)
d3rge8f

Pod kandydaturą Anny Marii Anders złożono ok. 10 tys. podpisów. Anna Maria Anders jesienią startowała do Senatu z okręgu w Warszawie, ale mandatu nie zdobyła.

Kilka dni temu została przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz nowym pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego.

Kandydatów może zgłosić osiem komitetów wyborczych, mają na to czas do wtorku do północy.

Okręg nr 59 obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki. Wybory uzupełniające są tam potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim.

d3rge8f

Podziel się opinią

Share

d3rge8f

d3rge8f
Więcej tematów