Trwa ładowanie...

Wybory samorządowe 2018: Wałbrzych. Roman Szełemej wygrywa z rekordowym wynikiem

Roman Szełemej, kandydat na prezydenta Wałbrzycha, wygrał z rekordową liczbą głosów. W tegorocznych wyborach samorządowych zdobył ich aż 85% - więcej niż cztery lata temu.

Wybory samorządowe 2018: Wałbrzych. Roman Szełemej wygrywa z rekordowym wynikiemŹródło: PAP, fot: Jan Karwowski
d4belnc

Rezultat pochodzi z wyliczeń 35 komisji wyborczych z godziny 5:15. Dwie godziny później, gdy zliczono głosy z 58 komisji wyborczych, miał 84,6% głosów, jednak wynik ten wciąż jest rekordowy. W jednej z komisji uzyskał 100% poparcia.

W 2014 roku Szełemej zdobył 82% głosów i tym samym już w pierwszej turze został wybrany na swoją drugą kadencję. Teraz zdobył poparcie większej liczby mieszkańców Wałbrzycha.

Roman Szełemej jest prezydentem Wałbrzycha od 2011 roku. Ówczesny premier Donald Tusk mianował go komisarzem po rezygnacji Piotra Kruczkowskiego. Obecny prezydent miasta wygrał potem przedterminowe wybory, zdobywając aż 60% głosów. Z wykształcenia jest kardiologiem. Od 2002 roku był dyrektorem wałbrzyskiego szpitala.

W tegorocznych wyborach samorządowych Szełemej miał poparcie Koalicji Obywatelskiej, ale startował z własnego komitetu wyborczego.

Z Romanem Szełemejem o fotel prezydenta Wałbrzycha walczyli Ireneusz Zyska (PiS, 13,02% głosów), Łukasz Mikołajczyk (PSL, 1,41% głosów) i Bogusława Czupryn (bezpartyjna, 0,94% głosów).

d4belnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4belnc
Więcej tematów