Trwa ładowanie...
d2wp7rx

Wybory samorządowe 2018: Wałbrzych. Roman Szełemej wygrywa z rekordowym wynikiem

Roman Szełemej, kandydat na prezydenta Wałbrzycha, wygrał z rekordową liczbą głosów. W tegorocznych wyborach samorządowych zdobył ich aż 85% - więcej niż cztery lata temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Szełemej wygrał wybory w pierwszej turze z ogromną przewagą nad kontrkandydatami.
Roman Szełemej wygrał wybory w pierwszej turze z ogromną przewagą nad kontrkandydatami. (PAP, Fot: Jan Karwowski)
d2wp7rx

Rezultat pochodzi z wyliczeń 35 komisji wyborczych z godziny 5:15. Dwie godziny później, gdy zliczono głosy z 58 komisji wyborczych, miał 84,6% głosów, jednak wynik ten wciąż jest rekordowy. W jednej z komisji uzyskał 100% poparcia.

W 2014 roku Szełemej zdobył 82% głosów i tym samym już w pierwszej turze został wybrany na swoją drugą kadencję. Teraz zdobył poparcie większej liczby mieszkańców Wałbrzycha.

Roman Szełemej jest prezydentem Wałbrzycha od 2011 roku. Ówczesny premier Donald Tusk mianował go komisarzem po rezygnacji Piotra Kruczkowskiego. Obecny prezydent miasta wygrał potem przedterminowe wybory, zdobywając aż 60% głosów. Z wykształcenia jest kardiologiem. Od 2002 roku był dyrektorem wałbrzyskiego szpitala.

d2wp7rx

W tegorocznych wyborach samorządowych Szełemej miał poparcie Koalicji Obywatelskiej, ale startował z własnego komitetu wyborczego.

Z Romanem Szełemejem o fotel prezydenta Wałbrzycha walczyli Ireneusz Zyska (PiS, 13,02% głosów), Łukasz Mikołajczyk (PSL, 1,41% głosów) i Bogusława Czupryn (bezpartyjna, 0,94% głosów).

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d2wp7rx

d2wp7rx
d2wp7rx
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów