Trwa ładowanie...
Wybory prezydenckie. Andrzej Duda odpowiada na trudne pytanie ws. in vitro

Wybory prezydenckie. Andrzej Duda odpowiada na trudne pytanie ws. in vitro

Andrzej Duda, pretendent do prezydenckiego fotela wysłuchał w Katowicach od mieszkanki Śląska serii niewygodnych dla siebie pytań dotyczących in vitro. - Jeżeli miałby pan taką sytuację, że pana córka nie będzie mogła mieć dziecka i jedynym wyborem będzie dla niej in vitro, to będzie pan przeciwko temu? - pytała kobieta.

Share
d1xl1oe

- Wie pani, ja bym przede wszystkim chciał, żeby ta sprawa była uregulowana prawnie. Dzisiaj mamy ten problem, że jest nieuregulowana i jest bardzo dziki rynek, co jest bardzo niedobre. Chciałbym żeby została uregulowana tak, żeby to szanowało konstytucję, czyli ludzką godność, życie - odpowiedział Duda.

Kobieta dopytywała czy kandydat PiS-u jest w stanie obiecać, że nie podpisze pan ustawy, która będzie całkowicie zabraniać in vitro. - Wie pani uważam, że w tej sprawie trzeba wybrać rozwiązanie kompromisowe, ale mogę pani to obiecać - zadeklarował Duda.

Kandydat PiS podkreślił, że gdyby musiał zmierzyć się z tym problemem, wybrałby adopcję. - Nie jestem przeciwko in vitro, tylko za tym, by funkcjonował uczciwy kompromis. Sam osobiście bym z tej procedury nie skorzystał - mówił.

d1xl1oe

Podziel się opinią

Share
d1xl1oe
d1xl1oe
Więcej tematów