Trwa ładowanie...
d3i0gkd
Wybory prezydenckie. Andrzej Duda odpowiada na trudne pytanie ws. in vitro
x-news/TVN 24

Wybory prezydenckie. Andrzej Duda odpowiada na trudne pytanie ws. in vitro

Andrzej Duda, pretendent do prezydenckiego fotela wysłuchał w Katowicach od mieszkanki Śląska serii niewygodnych dla siebie pytań dotyczących in vitro. - Jeżeli miałby pan taką sytuację, że pana córka nie będzie mogła mieć dziecka i jedynym wyborem będzie dla niej in vitro, to będzie pan przeciwko temu? - pytała kobieta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3i0gkd

- Wie pani, ja bym przede wszystkim chciał, żeby ta sprawa była uregulowana prawnie. Dzisiaj mamy ten problem, że jest nieuregulowana i jest bardzo dziki rynek, co jest bardzo niedobre. Chciałbym żeby została uregulowana tak, żeby to szanowało konstytucję, czyli ludzką godność, życie - odpowiedział Duda.

Kobieta dopytywała czy kandydat PiS-u jest w stanie obiecać, że nie podpisze pan ustawy, która będzie całkowicie zabraniać in vitro. - Wie pani uważam, że w tej sprawie trzeba wybrać rozwiązanie kompromisowe, ale mogę pani to obiecać - zadeklarował Duda.

Kandydat PiS podkreślił, że gdyby musiał zmierzyć się z tym problemem, wybrałby adopcję. - Nie jestem przeciwko in vitro, tylko za tym, by funkcjonował uczciwy kompromis. Sam osobiście bym z tej procedury nie skorzystał - mówił.

d3i0gkd

Podziel się opinią

Share
d3i0gkd
d3i0gkd
Więcej tematów