Wybory prezydenckie 2025. Wyniki z Kazimierza Dolnego – kto zdobył najwięcej głosów?
Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) opublikowała oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich 2025. Wyniki te pokazują, jak głosowali mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny w województwie lubelskim. Jakie poparcie zdobyli kandydaci w tym malowniczym miasteczku?
Wybory prezydenckie 2025 to kluczowy moment polityczny, podczas którego obywatele wybierają prezydenta na następną kadencję.
Wyniki w gminie Kazimierz Dolny
Według danych opublikowanych przez PKW, wyniki głosowania w gminie Kazimierz Dolny przedstawiają się następująco:
- Karol Nawrocki - 38,42 proc.
- Rafał Trzaskowski - 24,45 proc.
- Sławomir Mentzen – 14,96 proc.
- Grzegorz Braun - 7,78 proc.
- Szymon Hołownia – 4,59 proc.
- Adrian Zandberg - 2,88 proc.
- Magdalena Biejat – 2,82 proc.
- Joanna Senyszyn - 1,23 proc.
- Krzysztof Stanowski - 1,11 proc.
- Artur Bartoszewicz - 0,74 proc.
- Marek Jakubiak - 0,71 proc.
- Maciej Maciak - 0,26 proc.
- Marek Woch - 0,06 proc.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Atak zimy na południu Polski. Nagrania z Zakopanego
Wyniki te pokazują, jak głosowali mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny w tegorocznych wyborach prezydenckich.
Wyniki dla całego województwa lubelskiego
W całym województwie lubelskim wyniki wyborów prezydenckich 2025 również zostały podsumowane przez PKW i prezentują się następująco:
- Karol Nawrocki - 39,02 proc.
- Rafał Trzaskowski - 20,65 proc.
- Sławomir Mentzen – 16,55 proc.
- Grzegorz Braun - 9,38 proc.
- Szymon Hołownia – 4,32 proc.
- Adrian Zandberg - 3,53 proc.
- Magdalena Biejat – 2,77 proc.
- Krzysztof Stanowski - 1,05 proc.
- Marek Jakubiak - 0,93 proc.
- Joanna Senyszyn - 0,87 proc.
- Artur Bartoszewicz - 0,54 proc.
- Maciej Maciak - 0,21 proc.
- Marek Woch - 0,18 proc.
Co wyniki wyborów mówią o preferencjach wyborców w województwie lubelskim?
Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich 2025 pokazują, jak różnią się preferencje wyborców w poszczególnych częściach województwa. Mieszkańcy mniejszych miejscowości, takich jak Kazimierz Dolny, mogą głosować inaczej niż wyborcy w większych ośrodkach, co może wpływać na ostateczny rozkład głosów w regionie. Kandydaci, którzy uzyskali silne poparcie w takich miejscowościach, zyskują szansę na zwiększenie wpływu w kolejnych etapach kampanii.
Źródło: Wiadomości WP, Państwowa Komisja Wyborcza