Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Senat przyspiesza prace. Głosowanie ws. ustawy o wyborach w przyszłym tygodniu

Senat bardzo wnikliwie zajmował się ustawą o głosowaniu korespondencyjnym. Zajęło mu to aż 30 dni. W przypadku nowej ustawy dotyczącej przeprowadzenia wyborów prezydenckich proces ten przebiegnie zdecydowanie szybciej. Głosowanie nad nią ma odbyć się już w przyszłym tygodniu.

Wybory prezydenckie 2020. Senat przyspiesza prace. Głosowanie ws. ustawy o wyborach w przyszłym tygodniuŹródło: PAP
d3mg72s
d3mg72s

Senat nie wykorzysta w pełni 30 dni do pracy nad sejmową ustawą - informuje rmf24.pl. Senackie komisje do środy zbierają opinie ekspertów, a w czwartek zaczną nad nią prace.

Z ustaleń reportera rmf24.pl wynika, że głosowanie nad ustawą wprowadzającą mieszane wybory prezydenckie - korespondencyjne dla chętnych i tradycyjne dla reszty wyborców - odbędzie się w połowie przyszłego tygodnia. We wtorek lub środę ustawa trafi pod obrady Senatu.

Ustawa prawdopodobnie trafi do Sejmu z poprawkami. Ten mógłby się nimi zająć na zaplanowanym na środę i czwartek posiedzeniu.

To oznacza, że po podpisaniu przez prezydenta, ustawa mogłaby wejść w życie jeszcze w maju.

d3mg72s

Przypomnijmy, że 12 maja, po burzliwej debacie i głosowaniu nad poprawkami, została uchwalona ustawa o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego.

Głosowało 458 posłów, za było 244, przeciw - 137, wstrzymało się 77.

To już kolejna ustawa autorstwa PiS, która ma zagwarantować bezpieczne wybory prezydenckie w czasie epidemii koronawirusa. Poprzednia, o głosowaniu korespondencyjnym, została uchwalona przez Sejm 6 kwietnia.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3mg72s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mg72s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj