Trwa ładowanie...
d1bospi

Wybory prezydenckie 2020. Godziny otwarcia lokali wyborczych. O której zamknięcie? Gdzie znaleźć lokal wyborczy?

Wybory 2020. 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Jak znaleźć swój lokal wyborczy? Do której godziny można głosować w wyborach?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Jak znaleźć lokal wyborczy?
Wybory prezydenckie 2020. Jak znaleźć lokal wyborczy? (Materiały WP)
d1bospi

Wybory prezydenckie 2020. Jak znaleźć swój lokal wyborczy?

Lista lokali wyborczych jest umieszczana na osiedlowych tablicach ogłoszeń, a w przypadku bloków - również na drzwiach klatek schodowych. Tak można sprawdzić adres lokalu wyborczego, w którym można głosować.

Głosować możemy tylko w gminie, w której jesteśmy w spisie wyborców. Głosować poza miejscem zamieszkania mogą osoby, które uzyskały zaświadczenie o prawie do głosowania, a także te, które dopisały się do spisu wyborców w gminie, w której przebywają podczas trwania wyborów prezydenckich.

d1bospi

Gdzie znaleźć lokal wyborczy?

Właściwy dla adresu zameldowania lokal wyborczy najłatwiej znaleźć przez stronę internetową wybory.gov.pl. W górnym menu należy wejść w zakładkę 'Wyszukiwarka obwodów'. Następnie w polu wyszukiwania wpisujemy swój adres zameldowania i otrzymujemy adres lokalu wyborczego, w którym możemy zagłosować na wyborach prezydenckich 2020 lub przynieść kopertę zwrotną z oddanym głosem (jeśli głosujemy korespondencyjnie).

Na stronie wybory.gov.pl po wejściu w zakładkę 'Wyszukiwarka obwodów' można również ręcznie wyszukać odpowiedni lokal wyborczy. Wystarczy kliknąć odpowiednie części mapki lub tabeli (przypisane do danego województwa) po prawej stronie.

Podczas wyborów prezydenckich 2020 można głosować korespondencyjnie i tradycyjnie w lokalu wyborczym. Znalezienie właściwego lokalu wyborczego jest ważne. W wyborach 2020 można zagłosować lub przynieść kopertę zwrotną z głosowania korespondencyjnego tylko w miejscu zameldowania. Wyjątkiem są osoby, które złożyły wnioski o zmianę rejestru wyborców, spisu wyborców lub otrzymały zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zameldowania.

d1bospi

Lista lokali wyborczych w poszczególnych województwach:

Wybory prezydenckie 2020. Do której otwarte lokale wyborcze?

Lokale wyborcze 12 lipca zostaną otwarte punktualnie o godzinie 7:00. Od tego czasu wyborcy w całej Polsce będą mogli oddać głos w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zamknięcie lokali wyborczych przewidywane jest na godzinę 21:00. Wraz z zamknięciem ostatniego lokalu wyborczego kończy się cisza wyborcza w Polsce.

d1bospi

Jeśli nastąpią nadzwyczajne okoliczności utrudniające w danym lokalu wyborczym oddawania głosów, PKW ma możliwość przedłużenia w nim głosowania, a co za tym idzie wydłużenia ciszy wyborczej.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie w miejscu zamieszkania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bospi

Podziel się opinią

Share

d1bospi

d1bospi
Więcej tematów