Trwa ładowanie...
d200zn6

Wybory prezydenckie 2020. Gdzie mogę głosować? Jak znaleźć lokal wyborczy? Do której można głosować?

Wybory 2020. 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Jak znaleźć swój lokal wyborczy? Do której godziny można głosować w wyborach?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Gdzie znaleźć swój lokal wyborczy?
Wybory 2020. Gdzie znaleźć swój lokal wyborczy? (wp.pl)
d200zn6

Wybory prezydenckie 2020. Jak znaleźć swój lokal wyborczy?

Lista lokali wyborczych jest umieszczana na osiedlowych tablicach ogłoszeń, a w przypadku bloków - również na drzwiach klatek schodowych. Tak można sprawdzić adres lokalu wyborczego, w którym można głosować.

Głosować możemy tylko w gminie, w której jesteśmy w spisie wyborców. Głosować poza miejscem zamieszkania mogą osoby, które uzyskały zaświadczenie o prawie do głosowania, a także te, które dopisały się do spisu wyborców w gminie, w której przebywają podczas trwania wyborów prezydenckich.

d200zn6

Gdzie znaleźć lokal wyborczy?

Właściwy dla adresu zameldowania lokal wyborczy najłatwiej znaleźć przez stronę internetową wybory.gov.pl. W górnym menu należy wejść w zakładkę 'Wyszukiwarka obwodów'. Następnie w polu wyszukiwania wpisujemy swój adres zameldowania i otrzymujemy adres lokalu wyborczego, w którym możemy zagłosować na wyborach prezydenckich 2020 lub przynieść kopertę zwrotną z oddanym głosem (jeśli głosujemy korespondencyjnie).

Na stronie wybory.gov.pl po wejściu w zakładkę 'Wyszukiwarka obwodów' można również ręcznie wyszukać odpowiedni lokal wyborczy. Wystarczy kliknąć odpowiednie części mapki lub tabeli (przypisane do danego województwa) po prawej stronie.

Podczas wyborów prezydenckich 2020 można głosować korespondencyjnie i tradycyjnie w lokalu wyborczym. Znalezienie właściwego lokalu wyborczego jest ważne. W wyborach 2020 można zagłosować lub przynieść kopertę zwrotną z głosowania korespondencyjnego tylko w miejscu zameldowania. Wyjątkiem są osoby, które złożyły wnioski o zmianę rejestru wyborców, spisu wyborców lub otrzymały zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zameldowania.

d200zn6

Lista lokali wyborczych w poszczególnych województwach:

Wybory 2020. Do której można głosować?

Lokale wyborcze 12 lipca otwarte będą w godzinach 7:00 - 21:00. Wraz z zamknięciem ostatniego lokalu wyborczego kończy się cisza wyborcza w Polsce.

d200zn6

Zobacz też: Wybory 2020. Jak głosować na kwarantannie - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d200zn6

Podziel się opinią

Share

d200zn6

d200zn6
Więcej tematów