Trwa ładowanie...
d3jyjvf

Wybory prezydenckie 2020. Aleksander Kwaśniewski zagłosował

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski wraz z żoną głosowali na warszawskim Wilanowie, gdzie od wielu lat mieszkają. – Bez względu na to, kto dziś wygra, najważniejszą rzeczą będzie szukanie porozumienia – powiedział były prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie. Aleksander Kwaśniewski z żoną zagłosowali w Warszawie
Wybory prezydenckie. Aleksander Kwaśniewski z żoną zagłosowali w Warszawie (Forum)
d3jyjvf

Aleksander Kwaśniewski wraz z żoną pojawili się w lokalu wyborczym, by oddać głos w II turze wyborów prezydenckich tuż po godz. 15:00. Po wrzuceniu kart wyborczych do urny były prezydent rozmawiał z dziennikarzami.

- Jeśli zwycięzca niedzielnych wyborów będzie się starał, to ma szansę "skleić" Polskę - powiedział Aleksander Kwaśniewski. Wskazał też najważniejsze wyzwania przed nowym prezydentem. - Stosunki ze Stanami Zjednoczonymi mogą znaleźć nowy wyraz po tamtejszych wyborach w listopadzie. Joe Biden ma duże szanse na zwycięstwo. Jeśli zaś chodzi o Rosję, to nie przewiduję żadnych przełomów. Z Władimirem Putinem będziemy mieli do czynienia jeszcze bardzo długo, a jego stosunek do Polski jest utrwalony i niestety negatywny – powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Wybory prezydenckie 2020. Aleksander Kwaśniewski o wyzwaniach dla Polski

Były prezydent podkreślił, że bardzo ważna pozostaje kwestia koronawirusa. - Unia Europejska musi pokonać koronawirusa i kryzys z tym związany, a Polska musi brać w tym aktywny udział - powiedział były prezydent.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jyjvf

Podziel się opinią

Share

d3jyjvf

d3jyjvf
Więcej tematów