Trwa ładowanie...
d1k31t2

Wybory parlamentarne 2019 – Szczecin. Listy wyborcze do Senatu z okręgów 97 i 98

Już 13 października w całej Polsce zostaną przeprowadzone wybory parlamentarne 2019. W ich trakcie wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Nie wiesz na kogo zagłosować? Sprawdź listy wyborcze do Senatu w okręgach 97 i 98 Szczecin. Możesz też wypełnić test Latarnika Wyborczego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019 – Szczecin. Listy wyborcze do Senatu z okręgów 97 i 98
Wybory parlamentarne 2019 – Szczecin. Listy wyborcze do Senatu z okręgów 97 i 98 (Domena publiczna, Fot: Michał Józefaciuk)
d1k31t2

W niedzielę 13 października w godzinach 7-21 w lokalach wyborczych w całej Polsce i za granicą zostaną przeprowadzone wybory parlamentarne. Swój głos będzie mógł oddać każdy pełnoletni obywatel Polski. Udziału w głosowaniu nie mogą brać osoby ubezwłasnowolnione oraz pozbawione praw wyborczych.

Oddanie głosu w wyborach parlamentarnych jest bardzo proste. Wystarczy na karcie do głosowania wstawić znak "X" w kratce obok nazwiska kandydata, na którego chcemy zagłosować. Podczas jesiennych wyborów możemy zagłosować na jednego kandydata do Sejmu i jednego kandydata do Senatu. Głos będzie można oddać w lokalu wyborczym odpowiednim dla miejsca zameldowania.

Głos w wyborach parlamentarnych będzie można oddać tylko w lokalu wyborczym odpowiednim dla miejsca zameldowania. Jeżeli nie wiesz, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy, możesz to sprawdzić na stronie wybory.gov.pl w zakładce "wyszukiwarka obwodów".

d1k31t2

Jeżeli chcesz oddać głos poza miejscem zamieszkania, musisz się spieszyć. Niektóre formalności trzeba załatwić najpóźniej 8 października.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej okręgów 97 i 98 znajduje się w Szczecinie.

Wybory parlamentarne 2019 – Szczecin. Listy wyborcze do Senatu z okręgu nr 97

Okręg nr 97 obejmuje powiat policki oraz miasto na prawach powiatu: Szczecin. O mandat będzie się tu ubiegać:

  • Tomasz Paweł Grodzki z Koalicji Obywatelskiej (nr 1 na liście wyborczej)
  • Małgorzata Anna Jacyna-Witt z PiS (nr 2 na liście wyborczej)
d1k31t2

Wybory parlamentarne 2019 – Szczecin. Listy wyborcze do Senatu z okręgu nr 98

Okręg nr 98 obejmuje powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, pyrzycki, stargardzki oraz miasto na prawach powiatu: Świnoujście. O miejsce w Senacie ubiegać będzie się tu:

  • Magdalena Maria Kochan z Koalicji Obywatelskiej (nr 1 na liście wyborczej)
  • Edward Kosmal z PiS (nr 2 na liście wyborczej)

Przypominamy, że wybory do Senatu odbywają się w systemie jednomandatowym. Oznacza to, że z każdego okręgu wyborczego do Senatu dostanie się kandydat, który zbierze największą liczbę głosów.

d1k31t2

Podziel się opinią

Share

d1k31t2

d1k31t2
Więcej tematów