ycipk-4mltt7

Wybory parlamentarne 2019. Rekordowa liczba osób dopisuje się do spisu i rejestru wyborców w Warszawie

Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę. Radio ZET informuje o rekordowej liczbie osób, które dopisały się do spisu i do rejestru wyborców w Warszawie. To już prawie 40 tys. obywateli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę
Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę (PAP)
ycipk-4mltt7

Do spisu wyborców, który umożliwia zagłosowanie w wyborach 13 października, dopisały się w stołecznych urzędach dzielnic 10 192 osoby, a przez platformę ePUAP aż 22 566 osób - podaje Radio ZET.

Do rejestru wyborców dopisały się (czyli zmieniły miejsce głosowania na stałe) w sumie 7 222 osoby, z czego ponad 5000 za pomocą ePUAP.

Rzecznik prezydenta stolicy Kamil Dąbrowa przyznał w rozmowie z Radiem ZET, że jest to rekordowa liczba jak na tydzień przedwyborczy.

ycipk-4mltt7

Wybory parlamentarne już w niedzielę

Już w niedzielę 13 października w całej Polsce zostaną przeprowadzone wybory do Sejmu i Senatu. W ich trakcie wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów, którzy przez najbliższe 4 lata będą sprawować władzę w naszym imieniu.

Prawo głosu w wyborach parlamentarnych 2019 przysługuje każdemu obywatelowi Polski, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 18. rok życia. Głosować nie będą mogły osoby ubezwłasnowolnione i pozbawione praw wyborczych.

Żeby wziąć udział w głosowaniu, należy w dniu wyborów w godzinach 7-21 udać się do lokalu wyborczego odpowiedniego dla miejsca zameldowania. Po okazaniu dokumentu tożsamości (np. legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy) otrzymamy kartę do głosowania. Głos oddajemy poprzez wstawienie znaku "X" w kratce obok nazwiska jednego kandydata do Sejmu i jednego kandydata do Senatu.

ycipk-4mltt7

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4mltt7

ycipk-4mltt7
ycipk-4mltt7