Trwa ładowanie...
d33sy1c

Wyniki wyborów 2019. Kiedy PKW policzy głosy?

Zakończyły się wybory parlamentarne 2019. PKW przekazała informację o przypadkach łamania ciszy wyborczej w całym kraju. Przedstawiciele Komisji Wyborczej zapowiedzieli też kiedy poznamy ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. PKW podsumowuje głosowanie
Wybory parlamentarne 2019. PKW podsumowuje głosowanie (East News, Fot: Jan Bielecki/East News)
d33sy1c

- Mogę potwierdzić, że między godziną 14 a 18 doszło w sumie do 11 przypadków łamania przepisów: 6 z Kodeksu karnego oraz 5 z Kodeksu wyborczego. W związku z dwoma zdarzeniami doszło do zatrzymania 2 osób - przekazał sędzia Wojciech Kręcisz.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Dakowach Mokrych (woj. wielkopolskie). Tam jedna osoba próbowała wynieść karty do głosowania. - Druga sytuacja, znacznie bardziej drastyczna, odbyła się w lokalu w Dobroszycach. Tam doszło do rękoczynów, sprawca uderzył jednego z członka komisji. Napastnik został natychmiast zatrzymany - dodał sędzia Kręcisz.

Ponadto w jednej z komisji wyborczej członek składu pojawił się w lokalu nietrzeźwy - w wydychanym powietrzu znalazło się 0,53 mg alkoholu na decymetr sześcienny. - W komisji nr 178 w Łodzi jeden z członków komisji był uzbrojony. Broń była legalna, a ta osoba miała na nią pozwolenie. Po zdeponowaniu broni w mieszkaniu, wrócił do prac komisji - przekazał sędzia Kręcisz.

d33sy1c

Wybory parlamentarne 2019. Kiedy poznamy oficjalne wyniki?

Państwowa Komisja Wyborcza nie przekazała kolejnych danych dot. frekwencji wyborczej. - Dane frekwencyjne uzyskamy wtedy, kiedy zostaną nam przekazane wyniki z 41 okręgów do Sejmu i 100 do Senatu. Czyli podamy je razem z oficjalnymi wynikami wyborów - przyznał przewodniczący PKW sędzia Wiesław Kozielewicz.

- Kiedy poznamy wyniki wyborów? Przebieg jest dwuetapowy (...) ale mogę zapewnić, że nie wcześniej niż późnym wieczorem w poniedziałek. Jednak najpewniej będzie to we wtorek rano - dodał sędzia Wiesław Kozielewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33sy1c

Podziel się opinią

Share

d33sy1c

d33sy1c
Więcej tematów