Trwa ładowanie...
d4l24iz

Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska: mam obawy, że mogą być niesłusznie podważone wyniki

Mam obawy, że niesłusznie mogą być podważone wyniki wyborów - przyznała posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska, odnosząc się do złożenia przez PiS protestów wyborczych. Wicemarszałek Sejmu mijającej kadencji pytana, co myśli o kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej, oceniła ją na... 3+.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła kampanię KO na 3+
Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła kampanię KO na 3+ (East News, Fot: Jacek Dominski)
d4l24iz

W poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Najwyższego sześć protestów wyborczych, kwestionując prawidłowość wyborów do Senatu w okręgach, w których kandydaci PiS o włos przegrali z opozycją. Chodzi o okręgi nr 12, 75, 92, 95, 96 i 100.

Kidawa-Błońska pytana o tę sprawę w Polsat News stwierdziła, że PiS "nie chodzi o wyjaśnianie sprawy". Podkreśliła, że "po raz pierwszy ważność wyborów będzie oceniała Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w SN, która została wybrana w inny sposób, na innych zasadach".

Zapytana, czy ma obawy co do prac tej izby, odpowiedziała: "mam bardzo duże". - Sposób jej powoływania, konstruowania, moim zdaniem nie był zgodny z konstytucją. Tutaj w każdym elemencie, czego się nie dotkniemy, są wątpliwości, wątpliwości, wątpliwości - podkreśliła.

d4l24iz

Czy ma w związku z tym obawy związane z ponownym przeliczaniem głosów? - Mogą być podważone niesłusznie wyniki wyborów - stwierdziła Kidawa-Błońska.

Publicyści o sondażu WP: Duda czeka na godnego rywala, Kidawa-Błońska tłumów nie porwie

Małgorzata Kidawa-Błońska: kampania na 3+

Wicemarszałek Sejmu odniosła się również do kampanii Koalicji Obywatelskiej. - Pewne rzeczy w tej kampanii były dobre, pewne złe. Będziemy to omawiać, przed nami następne wybory - mówiła Kidawa-Błońska. Dopytywana, jak oceniłaby kampanię, odparła: "na 3 z plusem".

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4l24iz

Podziel się opinią

Share
d4l24iz
d4l24iz