Trwa ładowanie...
d3c1qlb
Wybory parlamentarne 2015. Kaczyński: nie chcemy wojen, mamy propozycję ws. rządu
TVP

Wybory parlamentarne 2015. Kaczyński: nie chcemy wojen, mamy propozycję ws. rządu

Wybór dzisiaj się wyklarował i jest bardzo jasny: jest propozycja powołania rządu z bardzo mocnym poparciem w parlamencie, rządu jednopartyjnego, rządu współpracy z prezydentem i rządu szanującego opozycję - powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Nowym Targu. Dodał także, że stolica Podhala musi być połączona dwupasmówką z resztą kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3c1qlb

Mamy świetną ekipę i wybitnych specjalistów. Razem zmienimy Polskę na lepsze - powiedział Kaczyński. Dodał, że jedną z propozycji jego partii jest wprowadzenie pakietu demokratycznego. - Nie chcemy prowadzić wojen, tylko umacniać społeczeństwo - deklarował lider PiS podczas spotkania z wyborcami.

Kaczyński dodał, że "wybór się już wyklarował i jest bardzo jasny". - Jest propozycja powołania rządu z bardzo mocnym poparciem w parlamencie, rządu jednopartyjnego, rządu współpracy z prezydentem i rządu szanującego opozycję

Kaczyński zwrócił uwagę, że obecnie rządzący wpisali projekt realizacji na lata 2015-2023 dwupasmowej zakopianki na odcinku Lubień - Rabka, ale nie ma w tym planie dalszego odcinka Rabka - Nowy Targ.

d3c1qlb

- To jest klasyczny błąd. Władze powołują się na to, że ten odcinek nie jest już objęty siecią ogólnoeuropejską TNT i nie może być finansowany ze środków europejskich. My musimy budować taką sieć połączeń krajowych, które będą rozwiązywały problemy społeczne, ekonomiczne, problemy realnie istniejące. Nowy Targ musi być połączony z pozostałą częścią Polski drogą dwupasmową, bo to zapewni miastu prawidłowy rozwój i wypełnianie lokalnej, ale bardzo ważnej funkcji w szczególnym miejscu kraju, jakim jest Podhale - mówił Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że Podhale to ogromny ośrodek turystyczny. - To wyjątkowo piękna ziemia, którą można określić perłą Polski. Ta perła powinna być zadbana, odpowiednio oprawiona, a niestety nie jest. Obiecuję, że my to zmienimy, jeżeli dojdziemy do władzy - przekonywał.

Kaczyński powiedział, że jeżeli w przyszłości nie powiodą się negocjacje finansowania dwupasmówki do Nowego Targu ze środków UE, to będzie ona realizowana ze środków budżetowych. Jego zdaniem wielkie inwestycje mogą być realizowane z własnych środków. - Są nawet sprawniej przeprowadzane, bo nie obowiązują tu długotrwałe procedury - powiedział. Podał tu przykład falochronu chroniącego gazoport wybudowany bez wykorzystania środków unijnych.

d3c1qlb

Podziel się opinią

Share
d3c1qlb
d3c1qlb
Więcej tematów