Qaqwqwrqw

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Ostachowicz i Bosacki doradzają Schetynie

Wieloletni współpracownik Donalda Tuska i najsłynniejszy w Polsce polityczny spec od wizerunku, Igor Ostachowicz, od dłuższego czasu doradza Grzegorzowi Schetynie – słyszymy od polityków PO. W kampanii liderowi Koalicji Europejskiej pomaga także były ambasador RP w Kanadzie Marcin Bosacki, mąż dziennikarki lifestylowej Katarzyny Bosackiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Igor Ostachowicz, były doradca Donalda Tuska w KPRM.
Igor Ostachowicz, były doradca Donalda Tuska w KPRM. (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
Qaqwqwrqw

– Kontakty Igora z "górą" nie są nazbyt częste i regularne, ale wspiera Koalicję Europejską – przyznaje jeden z polityków Platformy Obywatelskiej.

Ostachowicz PAP
Podziel się

Ostachowicz – były sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Donalda Tuska i jego główny "spin doktor" – współtworzy m.in. niektóre wystąpienia publiczne Grzegorza Schetyny.

Qaqwqwrqw

– Jeśli wspomaga, to "zadaniowo" – twierdzą nasi rozmówcy.

– Słychać, w których przemówieniach przewodniczącego miał udział Ostachowicz. On ma bardzo dobre pióro, jest świetnym PR-owcem, wciąż trafnie odczytuje nastroje i wie, na co kłaść akcenty w kampanijnym przekazie – wskazuje człowiek z okolic Platformy.

Inny dodaje: – Schetyna wykonał niesamowitą pracę nad sobą. Gdyby nie to, żaden doradca by nie pomógł. Każdy dobry lider wie, że trzeba się rozwijać, uczyć, słuchać rad innych. Grzegorz to robi, czyta badania, analizuje. Sam czysty PR nie wystarczy.

CZYTAJ TEŻ: Igor Ostachowicz oprócz doradzania premierowi pisze książki

Qaqwqwrqw

Doradca w sukcesie i kryzysie

Rola Igora Ostachowicza, jaką pełnił przy Donaldzie Tusku przez siedem lat jego rządów, jest legendarna.

To on odpowiadał za wizerunek byłego premiera. Dbał m.in. o otoczkę występów medialnych Tuska, pilnował, by w jego wystąpieniach nie zabrakło słynnych "słów kluczy" i bon-motów, które elektryzowały media i podgrzewały emocje wyborców.

Ostachowicz PAP
Podziel się
Qaqwqwrqw

To wreszcie Ostachowicz uczestniczył w naradach dotyczących najważniejszych roszad personalnych na szczytach Platformy w latach, gdy ta sprawowała władzę.

CZYTAJ TEŻ: Grzegorz Schetyna przekonuje: jestem inny niż Tusk

Po wyjeździe Tuska do Brukseli na stanowisko szefa Rady Europejskiej, Ostachowicz odsunął się od polityki. Wrócił jednak na krótko latem 2015 r. Słynny spec od PR miał pomagać przetrwać Ewie Kopacz polityczną rewolucję po wycieku dokumentów afery taśmowej i zmianach w rządzie.

Ostachowicz PAP
Podziel się
Qaqwqwrqw

Ostachowicz – jak słyszymy – miał także "gasić pożar" w stołecznym ratuszu w czasach największego od lat kryzysu politycznego w Warszawie. Był rok 2016, kilka dni przed dymisjami wiceprezydentów Warszawy w związku z wybuchem tzw. afery reprywatyzacyjnej.

Po pomoc do byłego doradcy Tuska mieli się wtedy zgłosić ludzie Platformy. Kontakty były nieformalne, ale Ostachowicz – jak twierdzą nasi informatorzy – wsparcia nie odmówił. Zresztą, nie pierwszy raz. W sytuacjach kryzysowych była prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz kilkukrotnie miała kontaktować się z Ostachowiczem.

Rozmówca WP z PO: – To normalne, że prosi się różnych ludzi, którzy współpracowali z Platformą przez lata, o opinie, rady. Nie ma nic dziwnego w tym, że Platforma czerpie z tych źródeł wiedzy. To jest nasze środowisko.

Ostachowicz PAP
Podziel się
Qaqwqwrqw

Przemówienia i gra w kosza

Nie tylko Ostachowicz wpływa na wystąpienia publiczne lidera PO. Grzegorzowi Schetynie przemówienia pisze także Marcin Bosacki, były dziennikarz, w czasach kariery politycznej m.in. były rzecznik MSZ i były ambasador RP w Kanadzie.

Bosacki prywatnie jest mężem dziennikarki lifestylowej Katarzyny Bosackiej, gwiazdy TVN i TVN Style.

Zawodowo Bosacki zajmuje się polityką: obecnie jest kandydatem Koalicji Europejskiej na wielkopolskiej liście do Parlamentu Europejskiego. – Ma znane nazwisko i rozpoznawalność w regionie, więc to istotne wsparcie dla listy – twierdzą nasi rozmówcy z PO.

Bosacki Dzień Dobry TVN/x-news.pl
Podziel się

Docenia go także Grzegorz Schetyna. Bosacki gra z liderem PO w koszykówkę, doradza w sprawach politycznych.

Podobnie jak Ostachowicz – nieformalnie. Choć znacznie częściej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw