Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Senat wznowił obrady. 10. posiedzenie Izby (na żywo)

Senat, ze sporym opóźnieniem, spowodowanym wnioskiem PiS wznowił po godz. 15 obrady. Parlamentarzyści zajmują się ustawą wprowadzającą głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich. Zapraszamy na relację na żywo!

d178voh

Na 5 dni przed oficjalnym terminem przeprowadzenia wyborów prezydenckich nadal nie wiadomo, czy i w jaki sposób zostaną przeprowadzone. Przez ostatni miesiąc Senat rozpatrywał poselski projekt PiS dotyczący przeprowadzenia majowej elekcji w formie korespondencyjnej.

Senatorowie opóźnili rozpoczęcie obrad z powodu złożonego przez PiS wniosku. Senatorowie tego ugrupowania nie zgadzali się najpierw na głosowanie w formie "hybrydowej" (tradycyjnej oraz online), a potem domagali się nowelizacji regulaminu.

Od razu pojawiły się sugestie, że klub Jarosława Kaczyńskiego opóźnia celowo prace Senatu. Skomentował je Jan Maria Jackowski stwierdzając, że "dopóki senatorowie nie uporają się ze zmianami regulaminowymi, to nie będzie możliwości dalszych prac". - Do tego dochodzi kwestia zabezpieczenia systemów informatyczny w komisjach. To również będzie temat do dyskusji na forum - zapowiedział polityki PiS.

Podczas przerwy projektem zmian w regulaminie izby zajęły się połączone komisje senackie, które zdecydowały o przesłaniu go do zaopiniowania przez Biuro Legislacyjne i zewnętrznych ekspertów.

Po wznowieniu obrad senatorowie PiS złożyli wniosek o utajnienie obrad. Przepadł on w głosowaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d178voh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d178voh
Więcej tematów