Trwa ładowanie...
d3dh1vz

Wybory 2020. Narada na Nowogrodzkiej. W tym roku kongres PiS

W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej odbyło się w piątek spotkanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego z szefami regionalnych struktur partii. Liderzy ugrupowania rozmawiali m.in. o słabnącej przewadze Andrzeja Dudy w sondażach prezydenckich. Zapowiedziano też kongres Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Jeszcze w tym roku odbędzie się kongres PiS
Wybory 2020. Jeszcze w tym roku odbędzie się kongres PiS (PAP)
d3dh1vz

- Spotkanie dotyczyło podsumowania tego, co dotychczas działo się w kampanii wyborczej, bo jak szanowni państwo wiecie w tej chwili, jako tako kampania jest wstrzymana do momentu, kiedy zostanie zarządzony przez panią marszałek nowy termin wyborów - stwierdził po spotkaniu Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski

Polityk PiS dodał, że najbardziej prawdopodobnym terminem wyborów prezydenckich na obecną chwilę jest 28 czerwca. Wcześniej ws. głosowania wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki.

Według doniesień "Rzeczpospolitej" na spotkaniu prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział także, że jeszcze w tym roku dojdzie do kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Przed kongresem odbyć mają się m.in. wybory władz okręgowych partii. Z kolei już w trakcie kongresu odbędą się wybory władz partii.

d3dh1vz

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Wybory prezydenckie 2020. Poparcie dla Andrzeja Dudy słabnie

Szefa Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego zapytano też o słabnące wyniki Andrzeja Dudy w ostatnich sondażach wyborczych.

d3dh1vz

- Sondażami jeszcze nikt wyborów nie wygrał. Nie ekscytowałem się sondażami, gdy prezydent miał około sześćdziesięciu procent, nie ekscytuję się ani nie popadam w nastrój zniechęcenia czy żałoby, że jest w tej chwili taki, a nie inny sondaż – przekonywał polityk obozu rządzącego.

Według ostatniego sondażu Kantar Andrzej Duda może liczyć na 39 proc. poparcia, co jest znacznie gorszym wynikiem, jaki pokazywały chociażby badania kwietniowe, kiedy urzędujący prezydent mógł liczyć na aż 59 proc. poparcia.

Sobolewski odniósł się również do projektu ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich, który znajduje się obecnie w Senacie. - Do marszałka Grodzkiego mam prośbę, aby przyspieszył i zajął się ustawą, która dotyczy wyborów, a nie robił obstrukcje, jak było przy poprzedniej ustawie - stwierdził polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dh1vz

Podziel się opinią

Share
d3dh1vz
d3dh1vz
Więcej tematów